Japonijoje viešinti I.Degutienė susidomėjo pažangiu „Hitachi“ kompanijos plėtojamu vėžio gydymo būdu (4)

Irena Degutienė | lrs.lt nuotr.

Irena Degutienė | lrs.lt nuotr.

Oficialų darbo vizitą Japonijoje tęsianti Seimo Pirmininkė Irena Degutienė bei vicepirmininkai Algis Čaplikas ir Virginija Baltraitienė apsilankė „Hitachi, Ltd.“ Protonų pluošto terapijos sistemų bazėje, kur atliekami vėžio ligos gydimo tyrimai ir kuriamos pažangiausios protonų pluošto terapijos (PBT) sistemos.

Seimo Pirmininkei buvo pristatyti naujausi „Hitachi, Ltd“ moksliniai atradimai ir jų praktinis taikymas vėžinių susirgimų gydymo srityje. Protonų pluošto terapija leidžia išvengti iki šiol plačiai naudojamos chemoterapijos ar chirurginių intervencijų.

Susipažinusi su šioje įmonės bazėje vykdomais darbais, Seimo Pirmininkė Irena Degutienė sakė tikinti, kad kartu su „Hitachi, ltd“ investicijomis į atominę energetiką Lietuvoje pasieks ir šios kompanijos inovacijos, kurios palengvins vėžiu susirgusių Lietuvos žmonių gyvenimą.

PBT | llnl.gov, S.Haukinso pieš.

PBT | llnl.gov, S.Haukinso pieš.

„Pastaruoju metu vėžinių susirgimų Lietuvoje, kaip ir visame pasaulyje, daugėja. Tiesa, kartu didėja ir išgydomų žmonių skaičius. Todėl turime dėti visas pastangas, kad sveikstančių nuo vėžinių susirgimų žmonių skaičius būtų kuo didesnis, o jų gyvenimo kokybė – kuo geresnė. Tikiuosi, kad ir Lietuvos ligoniai neilgai trukus galės naudotis pažangiausiais Japonijos mokslininkų atradimais vėžinių susirgimų gydymo srityje“, – sakė I. Degutienė.

Kartu su Seimo Pirmininke Japonijoje besilankantis Seimo vicepirmininkas A.Čaplikas pažadėjo apie šios terapijos taikymo galimybes ir perspektyvas mūsų šalies gydymo įstaigose pradėti diskusiją su sveikatos apsaugos ministru.

Protonų pluošto terapija – tai veiksmingas vėžinių susirgimų gydymo radioterapija metodas. Protonai, vandenilio atomo branduoliai, pasiekia didelį greitį ir jų energija koncentruojama į naviką. Tokia terapija itin pagerina vėžiu sergančiųjų gyvenimo kokybę, nes šis gydymas nesukelia skausmo ir mažiau veikia kitas organizmo funkcijas. Daugeliu atveju gydymo metu ligoniai gali gyventi normalų gyvenimą. PBT grindžiama moduliuoto intensyvumo protonų terapija, kurios metu galima geriau kontroliuoti apšvitinimo dozes.

Darbo vizitą Japonijoje baigianti Seimo Pirmininkė Irena Degutienė apsilankė „Nišidžin“ tekstilės pramonės asociacijoje ir kalbėjo apie Lietuvos tekstilės pramonės pasiekimus ir produkciją, kuri galėtų dominti Japonijos pirkėjus.

„Jau ir šiandien Lietuva užima ketvirtą vietą pagal lino audinių importą į Japoniją. Tai liudija, kad Lietuva tikrai turi ką pasiūlyti Japonijai. Esu tikra, kad lino ir namų tekstilės gaminių srityje galime pasiekti ir dar geresnių rezultatų, kurie neštų naudą Lietuvos verslui, o kartu ir tekstilės pramonėje dirbantiems žmonėms“, – sakė I. Degutienė.

Japonijos tekstilės pramonės asociacijos atstovai Seimo Pirmininkę taip pat supažindino su tradicine japoniškos tekstilės technologija ir istorija.

Po susitikimo Seimo Pirmininkė pažymėjo, kad tekstilės pramonė – tai tik viena iš sričių, kuriose Lietuvos gamintojai gali tikėtis sėkmės Japonijos rinkoje. Viešėdama šioje šalyje Seimo Pirmininkė pristatė ir kitas sritis, kuriose Lietuvos gamintojai gali tikėtis Japonijos pirkėjų ir pramonės dėmesio: lazerių technologijas, baldų produktus, maisto gaminius.

Seimo Pirmininkė pabrėžė, kad Lietuva jau dabar užima 7-ą vietą pagal lazerių importą į Japoniją, kur lietuviški lazeriai plačiai naudojami optikos ir medicinos prietaisų gamyboje. Lietuviškus lazerius perka ir gerai žinomos Japonijos mokslinės laboratorijos, institutai ir stambių bendrovių tyrimų centrai, tokie kaip Japonijos branduolinių tyrimų centras, „Mitsubishi“ tyrimų centras, „Hitachi“ tyrimų centras.

„Bendradarbiavimas su Japonija lazerių pramonėje – tai tikra Lietuvos verslo „sėkmės istorija“. Privalome ją tęsti ir darbuotis kurdami naujas sėkmes“ , – sakė I. Degutienė.

Japonija yra viena didžiausių baldų ir konditerijos gaminių rinkų pasaulyje, o Lietuvos gamintojai gali pasiūlyti Japonijos rinkai lanksčius sprendimus. Pristatydama baldų pramonės galimybes Seimo Pirmininkė atkreipė Japonijos verslininkų dėmesį, kad mūsų šalies gamintojai gali pasiūlyti ir nedidelėmis partijomis gaminamus baldus, skirtingas jų serijas ir apdailą, pritaikyti juos itin mažiems japonų būstams.

Seimo Pirmininkė atkreipė dėmesį, kad ir lietuvių gaminami konditerijos gaminiai yra labai kokybiški ir mėgstami.

„Šiuo metu net apie 40 procentų visos Japonijos konditerijos rinkos užima šokolado sektorius, o Lietuva gamina tikrai gerus ir skanius šokolado gaminius. Taip pat galima galvoti ir apie gaiviųjų gėrimų ir įvairių pusgaminių eksporto perspektyvas“, – sakė I. Degutienė.

Rytoj oficialų darbo vizitą Japonijoje baigianti Seimo Pirmininkė I. Degutienė, vicepirmininkai A. Čaplikas ir V. Baltraitienė grįš į Vilnių vėlyvą pirmadienio vakarą.

Kategorijos: Naujienos, Politika ir ekonomika, Užsienyje, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė