Kaune paminėtos Suvalkų sutarties metinės (nuotraukos, video) (2)

Nepriklaumybės akto signataras Algirdas Patackas | Albino Vaškevičiaus muotr.Spalio 7 d. Kauno karininkų ramovėje įvyko „Vilnijos“ draugijos konferencija „Lietuvos valstybė nuo Suvalkų iki šiandien“, skirta Vilniaus dienai atminti. Pranešimus apie Suvalkų sutartį, Vilniaus vadavimo istorinį atminimą, prieškarinius ir šiandieninius Lietuvos santykius su Lenkija skaitė istorikai, politikai, kalbininkai.

Konferencijos dalyviams buvo pristatyta  istoriko Algimanto Liekio neseniai išleista knyga „Juodieji Lietuvos istorijos puslapiai“ (I-II t.t.) nagrinėjanti istorines lenkų skriaudas Lietuvai. Seimo nariai Gintaras Songaila ir Rytas Kupčinskas savo pranešimuose aptarė nūdienius Lietuvos santykius su Lenkija bei kitais kaimynais.  Profesorius Alvydas Butkus aptardamas Lietuvos-Lenkijos santykių politines aktualijas ir grėsmės Lietuvos teritorijos vientisumui  perspėjo apie pietryčių Lietuvoje mėginamą kurti Lietuvos vientisumą pažeidžiantį rezervatą. Nepriklausomybės akto signataras A.Patackas pabrėžė, kad santykiuose su Lenkija dabar būtinas „perkrovimas“: nenusileisti ir tuo pačiu protingai, atvirai su šiuo kaimynu aiškintis dėl visų nesutarimų.

Konferencija priėmė išsamų pareiškimą, kuriame siūloma griežtai laikytis Lietuvos jurisdikcijos, iš Lietuvai nelojalių asmenų atimti pilietybę ir valstybės tarnautojo statusą, pietryčių Lietuvoje švietimo sistemoje įvesti tiesioginį valdymą, imtis sulaikymo strategijos prieš nedraugiškus Lietuvai veiksmus, o pasirašant naują sutartį su Lenkija – griežtai laikytis nesikišimo į vidaus reikalus principo, bei siekti, kad Lenkija pripažintų prieš karą įvykdytą rytų Lietuvos okupaciją.

Konferencijos dalyvių dvasią dainomis kėlė ansamblis „Karužė“ ir tautinio roko grupė „Thundertale“ (Perkūno sakmė).

Konferencijos akimirkos Albino Vaškevičiaus nuotraukose:

Albino Vaškeviačiaus konferencijos video įrašas (I ir II dalys):

httpv://youtu.be/ATKfrMrTQJE

httpv://youtu.be/QcvAWZZ9Stg

Kategorijos: Istorija, Lietuvoje, Vaizdai protui, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė