Teatro „cezario grupė“ premjeroje vaikams pasakos apie pasaulio dievus ir dvasias (1)

Spektaklis „Lai lai lai“

Spektaklis „Lai lai lai“

Spalio 9 d. 12 val. Vilniuje Menų spaustuvėje įvyks teatro „cezario grupė“ spektaklio “Lai lai lai” premjera. Teatro “cezario grupė” nuomone, norėjosi sukurti vaikų nevarginantį, neatbaidantį nuo teatro trumpą vaidinimą – kad tėvai galėtų atsivesti į jį ir pačius mažiausius, kurių paprastai į teatrą niekas nekviečia.

Teatro režisierius Cezaris Graužinis jau seniai galvojo, kaip mažam vaikui pasakotų apie vėją, ugnį, vandenį ir žemę, o šios vasaros viduryje grįžo iš Atėnų į Lietuvą su aiškia vizija, kurią, pasak jo, “beliko su džiaugsmu įgyvendinti”.

Taip gimė spektaklis pagal lietuvių mitologiją, skirtas patiems mažiausiems vaikučiams – nuo kūdikių iki septynerių metų – bei jų mamytėms ir tėtukams. Keistoko pavadinimo prasmė atsiskleis spektaklio pabaigoje, kurioje vaikų dar laukia netikėta galimybė prisiliesti prie stebuklingo, magiškai traukiančio pasaulio. “Cezario grupė” ėmėsi to, ko niekas Lietuvoje iki šiol nedarė – į sceną suprantamai ir šiuolaikiškai perkelti autentiškus lietuvių mitų herojus, papasakoti apie pasaulio atsiradimą.

Naujajame teatro „cezario grupė“  spektaklyje „Lai lai lai“  siekiama poetiškai interpretuoti tradicijas, remiantis lietuvių mitologijos tyrinėtojų apibendrinančiais moksliniais darbais. Ir šiame spektaklyje „cezario grupė“ lieka ištikimi „vaizduotės teatro“ principams, šiuolaikiškai interpretuodami mūsų paveldą, mitologiniams elementams suteikdami šilumos, žavesio ir žmogiškumo.

Spektaklio peržiūroje akis išpūtę sėdėjo tiek vienerių metų kūdikiai, kuriuos užbūrė spalvų ir formų žaismas scenoje, tiek septynerių metų vaikai, stebėdami stebuklingus mitologinius personažus.

Teatro “cezario grupė” nuomone, vaikų vaizduotė ir kūrybiškumas geriausiai lavinami žaidžiant ir džiugiai atsiveriant pasauliui. Tad aktorių komanda ir siekė, kad vaikai grįžę namo žaistų, prisimindami matytus personažus, naujomis akimis pažvelgtų į pasaulio stichijas ir reiškinius.

Spektaklyje vaidina Brigita Arsobaitė, Paulius Čižinauskas, Vytautas Kontrimas, Vilma Raubaitė ir Julius Žalakevičius, režisierius Cezaris Graužinis.

Spektaklį galės išvysti ir Panevėžio bei Kauno žiūrovai. Panevėžyje spektaklis bus parodytas spalio 19 d., teatrų vaikams ir jaunimui asociacijos “Asitežas” dešimtmečio festivalyje Muzikiniame teatre, o Kaune – spalio 29 d. Kauno dramos teatre.

Kategorijos: Lietuvoje, Menas, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .

1 komentaras

  1. Laima Trinkevičienė:

    Na gal ir visai neprošal būtu pazžiūrėti šį spektaklį šių laikų jaunimui. Vis geriau nei ištisas sėdėjimas prie kompiuterio. (bet pati į tokio tipo spketaklį neeičiau 😉

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė