Lietuva ir Kazachstanas bendradarbiaus glaudžiau (0)

Dalia Grybauskaitė ir Kazachstano Ministras Pirmininkas Karimas Masimovas | lrp.lt nuotr.

Dalia Grybauskaitė ir Kazachstano Ministras Pirmininkas Karimas Masimovas | lrp.lt nuotr.

Kazachstaną viešinti Lietuvos Prezidentė Dalia Grybauskaitė spalio 7 d. atidarė Lietuvos ir Kazachstano verslo forumą. Jame buvo įsteigta Verslo taryba, kuri rūpinsis verslo ryšiais ir konkrečių projektų įgyvendinimu. Forume dalyvauja dvi Lietuvos verslo asociacijos ir 40 verslininkų.

„Pirmą kartą po 20 metų turėsime bendrą Verslo tarybą, kuri rūpinsis abiem šalims naudingais verslo projektais. Būtent verslo ryšiai yra geriausias pagrindas plėtoti dvišalius santykius tarp valstybių“, – kalbėjo Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Prezidentės teigimu, prioritetiniu Lietuvos ir Kazachstano bendradarbiavimo projektu tampa šaudyklinis traukinys „Saulė“, kuris ypač svarbus ir šalies verslui, ir visai valstybei. Verslo forume susisiekimo ministrai pasirašė tarpžinybinį susitarimą dėl geležinkelių bendradarbiavimo, kuris prisidės ir prie sklandesnio traukinio „Saulė“ projekto įgyvendinimo. Šalių prezidentai įvardijo jį kaip strateginį ir palaiko aukščiausiu lygiu, o Transporto ministerijos jau ėmėsi konkrečių žingsnių, kad traukinys pajudėtų dar šiemet.

Dalia Grybauskaitė ir Kazachstano Ministras Pirmininkas Karimas Masimovas | Lietuvos Prezidentūros spaudos tarnybos nuotr.

Dalia Grybauskaitė ir Kazachstano Ministras Pirmininkas Karimas Masimovas | Lietuvos Prezidentūros spaudos tarnybos nuotr.

„Šaudyklinis traukinys, per savaitę pasiekiantis Kiniją – perversmas krovinių gabenimo rinkoje. Tai ne tik dešimtmečiams užtikrinta nauda šalies ekonomikai, tai – geriausias pasiūlymas jungčių ieškančioms Europai ir Kinijai. Šis projektas – gali tapti Lietuvos ir Kazachstano ekonomikos varikliu, todėl palaikysime jį aukščiausiu lygiu“, – sakė šalies vadovė.

Lietuvos verslininkams sparčiai besivystančiame Kazachstane atsiveria naujų verslo galimybių ne tik transporto ir logistikos srityse. Kazachstane jau dirba daugiau nei 20 Lietuvos verslo įmonių paslaugų, maisto pramonės, metalo dirbinių eksporto, sveikatos apsaugos srityse. Lietuvos patirtis svarbi medicinos ir statybų sektoriuose. Abi valstybės jau dabar sėkmingai bendradarbiauja kardiologijos srityje. Lietuvos universitetuose rengiami šimtai Kazachstano medikų. Mūsų architektai laimėjo Astanos nacionalinio ir rusų dramos teatrų projektus.

lrp.lt nuotr.

lrp.lt nuotr.

Lietuvių verslininkai pasirengę investuoti į saulės baterijų, optinių laikmenų, maisto perdirbimo gamyklas, padėti modernizuoti telekomunikacijų rinką.

Prezidentės teigimu, Lietuvai labai svarbus ekonominis bendradarbiavimas ir verslo ryšiai su Kazachstanu, nes tai atveria dideles rinkas.

Vakar, spalio 6 d. Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su Kazachstano prezidentu Nursultanu Nazarbajevu. Kazachstano prezidentas Daliai Grybauskaitei perdavė keliasdešimties lietuvių tremtinių bylų kopijas. Lietuvos vadovė savo ruožtu Kazachstano prezidentui perdavė Lietuvos genocido ir rezistencijos tyrimų centre saugomo kazachų kario 1941 metų dienoraščio ir nuotraukų kopijas.

Neoficialiais duomenimis, 1940-1960 metais į Kazachstaną galėjo būti išvežta apie 20 tūkst. politinių kalinių iš Lietuvos. Lietuvoje turima duomenų apie 7,5 tūkst. ten kalėjusių lietuvių. Šiuo metu Kazachstane gyvena apie 6 tūkst. lietuvių.

Prezidentės vizitas Kazachstane vertinamas kaip naujas postūmis vystyti ekonominius santykius ir verslo ryšius tarp abiejų šalių. Lietuva įvardijama kaip pagrindinė Kazachstano partnerė Baltijos jūros regione.

Kategorijos: Politika ir ekonomika, Užsienyje, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė