Kviečia kanapių derliaus nuėmimo šventinė talka „Kanapėlę sėjau!“ (video) (1)

Šį savaitgalį spalio 8-9 dienomis Vilniaus rajone prie Karvio ežero vyks sėjamųjų kanapių (ne narkotinių!) derliaus nuėmimo šventinė talka „Kanapėlę sėjau!“. Talką lydės senosios lietuvių apeigos – lauko smilkymas, sutartinės, laužai.

Derliaus nuėmimo talka – „Kanapėlę sėjau!” rengiama gražinti Lietuvos tautiniam paveldui sėjamąją kanapę ir atkurti pamirštą tradiciją (rankom sėti, rankom rauti, išgauti pluoštą, suverpti, išausti audinį, išspausti aliejų). Kviečiame rovėjus, kūlėjus, verpėjus, audėjus ir visus, palaikančius šią idėją bei norinčius dalyvauti. Talkos rengėjai žada vaišinti arbata, dar kuo nors netikėtu.

Pluoštiniai augalai (linai, dilgėlės, kanapės) – neatsiejama Lietuvos kultūros dalis, turinti gilias tradicijas. Nuo seniausių laikų jie buvo naudojami audiniams ir maistui, apdainuojami dainose, jų gausu tautosakoje.

Kanapių laukas

Kanapių laukas

„Šį renginį organizuojame siekdami atkurti Lietuvoje sužlugdytą pluoštinių kultūrų: linų, dilgėlių ir kanapių auginimą ir perdirbimą. Šie augalai pas mus buvo auginami nuo seno ir yra mūsų tradicija bei paveldas. Šiais metais pasėjome rankomis nedidelį apie 1ha plotą sėjamųjų kanapių. Rausime taip pat rankomis. Klojėsime, kulsime, mirkysime, mėginsim siūlą suverpti ir medžiagą išausti taip pat pagal senąsias tradicijas – rankomis, dainuodami sutartines, taip kaip darydavo ir mūsų protėviai. Tikimės, kad mums pavyks padaryti šią šventę kasmetine, kuri galbūt išplis ir į kitas Lietuvos vietas“, – sako idėjos sumanytojas Edgaras Babanovas (Edgar Babanov) Baltijos pluoštinių kultūrų augintojų ir perdirbėjų asociacijos (BPKAPA) projektų koordinatorius.

Talka vyks šį šeštadienį, spalio 8 d. ir sekmadienį 9 d. nuo 11 val.

Kai atvykti į talką?

Važiuokite Molėtų plentu. Už kavinės HBH sukite į kairę, link Paberžės (senuoju Molėtų plentu). Po ~5 km sukite į kairę (Maišiagalos kryptimi). Pravažiavę ~5 km pamatysite posūkį į dešinę, aiškus žvyrkelis (posūkis bus pažymėtas).

Važiuokite Ukmergės plentu. Sukite link Maišiagalos. Privažiavę sankryžą sukite link Karvio-Paberžės. Pravažiavę Karvį, už ~3 km pamatysite posūkį į kairę (tas pats posūkis, jis bus pažymėtas).

„Žalvarinis“ – „Kanapė“:

httpv://youtu.be/LCQq_Xgqfsw

Kategorijos: Įvairenybės, Kultūros paveldas, Lietuvoje, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , .

1 komentaras

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė