Kultūros ministerija kviečia siūlyti renginius į 2012–2014 m. prioritetinių renginių sąrašą (2)

Pasaulio lietuvių Dainų šventė 2003 m. | LLKC nuotr.Kultūros ministerija paskelbė priimanti siūlymus svarbius 2012–2014 m. kultūrinius renginius įtraukti į prioritetinių renginių sąrašą. Į šį sąrašą gali būti įrašomi svarbiausi, ryškiausi įvairių mėgėjų meno sričių ir žanrų renginiai, kurie tolygiai apima visus Lietuvos regionus.

Atrenkant mėgėjų meno renginius į prioritetinių renginių sąrašą turi būti laikomasi šių reikalavimų:

1. renginys užtikrina vienos ar kelių mėgėjų meno sričių, žanrų tradicijų tęstinumą, daro įtaką jų plėtrai, yra pasirengimo dainų šventėms dalis;

2. renginys yra regioninis (dalyvauja ne mažiau kaip 6 savivaldybės ir 10 kolektyvų), respublikinis (turi atrankinius turus, trunka ne vieną dieną, dalyvauja ne mažiau kaip pusė Lietuvos savivaldybių ir ne mažiau kaip 30 kolektyvų) arba tarptautinis (dalyvauja ne mažiau kaip trys užsienio šalys, 10 kolektyvų, trunka ne vieną dieną ir programa susideda iš keleto renginių);

3. renginys yra tęstinis, t. y. įvykęs ne mažiau kaip 3 kartus;

4. ne mažiau kaip 40 proc. renginyje dalyvaujančių mėgėjų meno kolektyvų yra ne žemesnės nei 2-osios kategorijos (pagal Kategorijų suteikimo mėgėjų meno kolektyvams pagal meninį lygį, veiklą ir pasiektus rezultatus nuostatus, patvirtintus Lietuvos Respublikos kultūros ministro 2008 m. kovo 17 d. įsakymu Nr. ĮV-145 (Žin., 2008, Nr. 34-1231).

Teikiamame pasiūlyme turi būti pateiktas trumpas renginio aprašymas, kuriame atsispindėtų, kaip renginys atitinka nustatytus kriterijus, renginio vykdymo data, periodiškumas, dalyviai ir kita, rengėjų nuomone, aktuali informacija.

Pasiūlymus kviečiama siųsti iki 2011 m. spalio 17 d. laisva forma elektroniniu paštu Kultūros ministerijos Regionų kultūros skyriaus vyriausiajai specialistei Jadvygai Lisevičiūtei ( el. p.:  j.liseviciute@lrkm.lt, tel.  219 34 46) ir Lietuvos liaudies kultūros centro Kultūros stebėsenos, analizės ir informacijos poskyrio vyresniajam specialistui Robertui Lavickui (el.p.: informacija@llkc.lt, tel. 261 47 63).

Kategorijos: Kultūros politika, Lietuvoje, Visi įrašai | Žymos: , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė