Kazachstane įamžintas Lietuvos tremtinių atminimas (0)

Lietuvos Prezidentūros spaudos tarnybos nuotr.Spalio 7 d. Kazachstane Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė lietuvių moterų tremties vietoje – lageryje ALŽIR (Akmolinskij lager žon izmenikov rodiny – Akmolinsko Tėvynės išdavikų žmonų lageris) atidengė atminimo akmenį. Po ceremonijos įvyko Prezidentės susitikimas su Kazachstano lietuvių bendruomene.

Lietuvos vadovė pabrėžė, jog istorinė atmintis, tremtyje kentėjusių ir žuvusių žmonių likimai – patriotiškumo, tautos vienybės ir taurumo pamoka, kurią privalome perduoti ateities kartoms.

Lietuvos Prezidentūros spaudos tarnybos nuotr.„Šiandien pagerbiame visų ALŽIR lageryje ir kituose lageriuose kentėjusių, jėga iš gimtinės ištremtų nekaltų žmonių atminimą. Istorinės tiesos žinojimas ugdo savarankiškai mąstantį ir savo Tėvynę mylintį jaunimą. Tai pamoka, kad tragiški istorijos įvykiai niekada negali pasikartoti. Kad žmogiškas orumas, meilė Tėvynei ir laisvei yra pamatinės vertybės, kurios nugalės žiauriausią priespaudą“, – sakė Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Šalies vadovė padėkojo kazachų tautai, padėjusiai išgyventi lietuvių tremtiniams.

Ceremonijos išvakarėse su Kazachstano Prezidentu Nursultanu Nazarbajevu susitikusi valstybės vadovė sutarė, kad Kazachstanas perduos Lietuvai lietuvių tremtinių bylų archyvą.

Lietuvos Prezidentūros spaudos tarnybos nuotr.Po ceremonijos susitikusi su Kazachstano lietuvių bendruomenės atstovais Prezidentė pabrėžė, jog jie yra svarbi mūsų tautos dalis. Šalies vadovė padėkojo jiems už lietuvybės puoselėjimą.

„Kad ir kur būtume, išlikime lietuviais. Gerbkite šalį, kurioje gyvenate, bet nepamirškite Tėvynės“, – susirinkusiems palinkėjo Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Kazachstane gyvena apie 6 tūkstančius lietuvių. Daugelis jų yra lietuvių tremtiniai ir jų palikuonys. Taip pat yra neseniai atvykusių lietuvių dirbti šios šalies kompanijose ir įgyvendinti tarptautinių projektų. Šiuo metu veikia dvi lietuvių organizacijos – Karagandos visuomeninis susivienijimas „Lituanica” ir Almatos lietuvių kultūros draugija „Aidas“.

Lietuvos Prezidentūros spaudos tarnybos nuotr.

Kategorijos: Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė