Kas atgaivins J.Baltrušaičio namų kultūrinę veiklą Maskvoje? (0)

J.Baltrušaičio namai MaskvojePraeitą savaitę kultūros ministras Arūnas Gelūnas pranešė, kad Naujuoju Lietuvos kultūros atašė Rusijoje ketinama paskirti kompozitorių Faustą Latėną. Šį kultūros ministro pareiškimą paskatino rugsėjo 14 d. Lietuvos Respublikos Seime vykusioje tarptautinėje konferencijoje  „Baltai ir slavai: dvasinių kultūrų sankirtos“, skirtoje žymaus rusų mokslininko akademiko Vladimiro Nikolajevičiaus Toporovo (1928-2005) atminimui,  išsakytas susirūpinimas bei apgailestavimas dėl sužlugdytos J.Baltrušaičio namų veiklos Maskvoje.

Svarbiu neformaliu lietuvių ir rusų kultūros, mokslo centru pastarąjį dešimtmetį tapę Jurgio Baltrušaičio namai Maskvoje nustojo veikę, kai jų veikla rūpinęsis J.Budraitis neteko kultūros atašė pareigų.

Atminimo lenta skirta J.Baltrušaičiui

Atminimo lenta skirta J.Baltrušaičiui

Kultūros ministras A.Gelūnas išreiškė viltį, kad naujasis kultūros atašė atgaivins Jurgio Baltrušaičio namus Maskvoje, kurie ankstesnio kultūros atašė aktoriaus Juozo Budraičio iniciatyva buvo tapę svarbiu lietuvių ir rusų kultūros, mokslo centru, tačiau šiuo metu praktiškai nefunkcionuoja, ir tai kelia rūpestį Lietuvos ir Rusijos kultūros žmonėms.

„Girdėjau rezonansą Rusijos intelektualų, kurie buvo atvykę į Lietuvą. Laimei, tikrai žinau, apie ką mes kalbame. Maestro J.Budraitis, kuris taip nuostabiai atstovavo Lietuvai tuos ilgus metus Maskvoje, mane apvedžiojo, aprodė. Ten yra tikrai nuostabus lietuvių kultūros židinys Rusijoje, kuris turi ilgalaikį didelį poveikį. Aišku, leisti užgesti tam židiniui būtų strateginė didelė klaida. Manau, ten trūksta tikrai nedaug, kad jis kunkuliuotų“, – Sakė A.Gelūnas.

Tačiau lieka neaišku kam ir kodėl reikėjo žlugdyti J.Baltrušaičio namų veiklą tiek , kad dabar jau teks ją gaivinti. Norom nenorom susidaro įspūdis, kad Lietuvos vyriausybė neturi Lietuvos kultūros politikos strategijos Rusijai, o gal ir visam užsieniui.

Kategorijos: Kultūros politika, Užsienyje, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė