Baigiami rengti etninės kultūros ugdymo bendrųjų programų projektai (1)

Dalia Urbanavičienė | Alkas.lt J.Vaiškūno nuotr.

dr. D.Urbanavičienė

Švietimo ir mokslo ministerijos (ŠMM) Ugdymo plėtotės centras (UPC) bendradarbiaudamas su Lietuvių etninės kultūros draugija (LEKD), baigia rengti „Etninės kultūros pagrindinio ugdymo bendrosios programos“ ir „Etninės kultūros vidurinio ugdymo bendrosios programos“ projektus. Rugsėjo 29 d. šie projektai buvo pristatyti ŠMM specialistams ir UPC metodininkams. Pabaigti Etninės kultūros ugdymo programų projektus ketinama dar spalio mėnesį.

Kaip teigė LEKD pirmininkė ir Lietuvos muzikos ir teatro akademijos vyresn. mokslo darbuotoja dr. doc. Dalia Urbanavičienė, LEKD kartu su UPC rengia ne tik etninės kultūros programas pagrindinio ir vidurinio ugdymo pakopoms, bet ir Etninės kultūros ugdymo metodines rekomendacijas ikimokyklinio, priešmokyklinio ir pradinio ugdymo pedagogams (Mokytojo knygą). Siekiant etnokultūrinio ugdymo nuoseklumo, visų pirma yra sudaromas nuoseklus etnokultūrinių temų ir jų pateikimo atsižvelgiant į skirtingas ugdytinių amžių skirtingose ugdymo pakopose planas (pradedant lopšelinukais ir baigiant dvyliktokais), kuris šiuo metu yra tobulinamas.

Šie etninės kultūros ugdymo programų ir Mokytojo knygos projektai rengiami įgyvendinant 2009 m. lapkričio 19 d. Švietimo ir mokslo ministro patvirtintą „Etninės kultūros plėtros švietimo įstaigose strategiją“. Remiantis šia strategija, bendrojo lavinimo mokyklose turi būti sukurta vientisa etninės kultūros ugdymo sistema, skirta supažindinti mokinius su etninės kultūros pagrindais. Pradinio ugdymo bendrąją programą ketinama papildyti etninės kultūros temomis, o 5–12 klasių mokiniai etninę kultūrą galės pasirinkti kaip pasirenkamąjį dalyką.

Etnokultūrą taip pat bus galima pasirinkti kaip vieną iš neformaliojo švietimo veiklos krypčių. Profesinėse mokymo įstaigose taip pat numatoma skatinti senųjų liaudies tradicinių amatų mokymą. Bus rengiami vadovėliai, mokomoji medžiaga mokytojams, mokytojų kvalifikacijos tobulinimo programos, skirtos etninės kultūros ugdymo kompetencijoms tobulinti.

Taip pat numatoma finansuoti gyvosios tradicijos renginius ir etninės kultūros kolektyvus, parengti interaktyvių etninės kultūros krypties muziejų edukacinių programų žemėlapį. Etninės kultūros plėtrai prielaidas sudaro įgyvendinant Etninės kultūros valstybinės globos pagrindų įstatymą patvirtinta „Etninės kultūros plėtros valstybinė 2010-2014 programa“.

Sociologinių tyrimų rezultatai rodo, kad švietimo įstaigose, puoselėjančiose etnokultūrinį ugdymą, atsiranda didesnis poreikis pažinti tradicinę kultūrą, mokiniai yra didesni Lietuvos patriotai, užaugę mažiau linkę emigruoti.

__________________________________

Pristatymo medžiaga „Etninės kultūros pagrindinio ir vidurinio ugdymo bendrųjų programų projektai“[pdf]

Pristatymo medžiaga „Etninės kultūros pagrindinio ir vidurinio ugdymo bendrųjų programų projektai“ [ppt]

Kategorijos: Etninė kultūra, Kultūros paveldas, Lietuvoje, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , .

1 komentaras

  1. Žemaitė:

    PAGALIAU!!! Va už šitai tai norėčiau grįžt į mokyklą 🙂

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė