Aptarti Karaliaučiaus krašto lietuvių rūpesčiai (2)

Lietuvos Respublikos generalinio konsulato iniciatyva rugsėjo 29 d. Karaliaučiuje vyko Kaliningrado srities lietuvių kultūros draugijų atstovų susitikimas su Užsienio reikalų ministerijos Užsienio lietuvių departamento direktoriumi Arvydu Daunoravičiumi, kuris pristatė departamento veiklą ir paragino draugijas aktyviau teikti kultūrinės veiklos projektus. Susitikime dalyvavo minėto departamento Ryšių su bendruomenėmis ir informavimo skyriaus vedėjas Algimantas Misevičius, o taip pat Lietuvos Respublikos konsulato Sovetske konsulė Liuda Kleimionova, kuri įvardijo Sovietsko lietuvių bendruomenės problemas bei pasiūlė kaip jas spręsti.

Renginyje dalyvavusi Lietuvos liaudies kultūros centro Folkloro skyriaus vedėja Jūratė Šemetaitė pristatė centro veiklą ir galimybes padėti Kaliningrado srities lietuvių bendruomenėms rengiant kalendorines, valstybines ar religines šventes. Baltijos I. Kanto federalinio universiteto lietuvių kalbos dėstytoja Violeta Lopetienė supažindino su lietuvių kalbos studijomis universitete. Apie lietuvių draugijų veiklą ir problemas kalbėjo Kaliningrado srities tautinės lietuvių autonomijos pirmininkas Alvydas Muliuolis, Lietuvių kalbos mokytojų asociacijos pirmininkas Aleksas Bartnykas, Kaliningrado miesto L.Rėzos vardo draugijos pirmininkas Valdas Ryžkovas ir minėtos draugijos sekmadieninės mokyklos mokytoja Laima Meščeriakova.

Kalbėjusieji įvardijo opiausią problemą – susilpnėjusias vietos lietuvių draugijas, akcentavo būtinybę įtraukti jaunimą į aktyvų kultūrinį gyvenimą. Pasikeista nuomonėmis dėl lietuvių kalbos mokymo gerinimo Kaliningrado srities mokyklose. Dalyviai buvo vieningos nuomonės, jog tokie susitikimai labai reikalingi ir turėtų būti organizuojami bent kartą metuose.

Susitikimo pabaigoje vykusioje vakaronėje, gero ūpo linkėjo Kaliningrado lietuvių vyrų ansamblis ,,Penkie vaikia“ (vad. Algirdas Karmilavičius). Dalyviams pristatyta V.Lopetienės parengta fotoparoda apie Kaliningrado universiteto lietuvių kalbos specialybės studentų dalyvavimą vasaros kursuose Lietuvoje.

Prieš šį susitikimą A.Daunoravičius, A.Misevičius, Generalinis konsulas V.Stankevičius ir kultūros atašė R.Senapėdis susitiko su Kaliningrado srities švietimo ministre Anastasija Chrebtova. Oficialaus vizito metu buvo aptarti aktualiausi lituanistinio švietimo klausimai.

Kategorijos: Baltų žemėse, Užsienio lietuviai, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė