Lituanistikos plėtros komisijos posėdyje aptarta galimybė steigti Baltistikos centrą (6)

A.Kubilius | A.Kubiliaus blogo nuotr.Spalio 3 d. vyko  Lituanistikos plėtros komisijos posėdis, kuriam pirmininkavo Ministras Pirmininkas Andrius Kubilius. Šiame posėdyje buvo svarstomi trys pagrindiniai klausimai: ilgalaikių lituanistinių projektų finansavimas, studentų pritraukimas į lituanistikos studijų programas bei Baltistikos centro įsteigimo poreikis.

Posėdyje atkreiptas dėmesys į būtinybę pailginti lituanistinių projektų finansavimo trukmę. Šiuo metu yra nustatyta, kad trumpalaikės lituanistinės programos trunka ne ilgiau nei trejus metus. Taip pat sutarta ieškoti būdų, kaip pritraukti studentus į lituanistikos studijų programas ir paskatinti šių programų populiarumą. Viena iš siūlomų priemonių šiam tikslui pasiekti – specialios stipendijos lituanistikos studentams. Komisija taip pat aptarė poreikį Lietuvoje įsteigti Baltistikos centrą.

Nutarta, kad kiekvienam iš aptartų klausimų spręsti Ministro Pirmininko potvarkiu bus sudarytos darbo grupės.

Lituanistikos plėtros komisiją buvo sudaryta Vyriausybės nutarimu šių metų vasario 2 d. Pagrindinė šios komisijos paskirtis yra teikti Ministrų kabinetui siūlymus dėl lituanistikos tyrimų vystymo, jų koordinavimo ir sklaidos.

Šiai komisijai taip pat pavesta teikti išvadas dėl lituanistų mokslininkų rengimo krypčių, rūpintis lituanistinio paveldo puoselėjimu ir gimtosios kalbos ugdymu. Lituanistikos plėtros komisija taip pat formuluos Vyriausybei išvadas, kaip užtikrinti Lietuvos tapatybės raidą ir ją stiprinti.

Lituanistikos plėtros komisijai pirmininkauja premjeras Andrius Kubilius o jo pavaduotojais šioje komisijoje yra kultūros, švietimo ir mokslo ministrai.

Personalinę Lituanistikos plėtros komisijos sudėtį tvirtina ministras pirmininkas.

Lituanistikos plėtros komisijos posėdžiai yra rengiamai ne rečiau kaip dukart per metus. Komisija prireikus gali pasitelkti nepriklausomų ekspertų, valstybės institucijų, įstaigų ir organizacijų atstovų, rengti teisės aktų projektus ir juos teikti Vyriausybei svarstyti.

Kategorijos: Kalba, Lietuvoje, Visi įrašai | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė