Lenkijos viceministras lankėsi Punske (video) (0)

Irena Gasperavičiūtė ir Vladislavas Karpinskis | pnskas.pl video reportažo stopkadrasSpalio 3 dieną Punske lankėsi Lenkijos tautines mažumas kuruojantis premjero Donaldo Tusko vyriausybės vidaus reikalų viceministras Vladislavas Karpinskis (Władysław Karpiński). Susitikime dalyvavo Punsko savivaldybės ir lietuviškų organizacijų atstovai bei Pilietinės platformos kandidatai į Lenkijos Seimą: Lešekas Ciešlikas (Leszek Cieślik) bei Adamas Sienko (Adam Sieńko).

Įdomu buvo sužinoti ką kelias dienas prieš Seimo rinkimus gali pasakyti Lenkijos lietuviams valdančios partijos viceministras.

Vladislavas Karpinskis patikino susirinkusius, kad Punske yra viešėjęs ne vieną kartą, kad žinąs, jog čia neblogai sutvarkyti švietimo reikalai. Jis Lenkijos tautines mažumas kuruoja nuo 6 savaičių ir per tą laiką spėjo susipažinti tik su Lenkijos vokiečių problemomis.

Apie Lenkijos lietuvių reikalus kalbėjo Lenkijos lietuvių bendruomenės valdybos pirmininkė Irena Gasperavičiūtė. Ji atkreipė dėmesį, kad jau 6 metus galiojantis Tautinių mažumų įstatymas nepagerino Seinų krašto lietuvių padėties.

– Šiandien šis įstatymas skirsto lietuvius į tuos, kurie gali juo naudotis, ir į tuos, kurie atsirado už jo borto, – kalbėjo Irena Gasperavičiūtė. – Kita vertus šis įstatymas yra niekinis jei nėra atmosferos jam įgyvendinti, jei jo įgyvendinimas sukelia daugumos netoleranciją ir neapykantą.

Anot Bendruomenės pirmininkės, Lenkijos lietuviai jaučiasi tapę įkaitais Lenkijos santykiuose su Lietuva. Jų padėtis, Lenkijai priėmus Tautinių mažumų įstatymą, vietoj pagerėt, pablogėjo. Ji pakvietė vicepirmininką apsilankyti Berznyko kapinėse ir susipažinti su tos vietos problema. Čia prieš keletą metų prie Lietuvos savanorių kapų buvo pastatytas lietuvius žeidžiantis Panerių paminklas, o prieš porą dienų buvo pašventintas akmuo, skirtas, atseit toje vietoje žuvusiems Lietuvos kariams, kurie, anot akmens statytojų, buvo Raudonosios armijos sąjungininkai.

Viceministras prisipažino, kad panašių priekaištų buvo girdėjęs iš Lenkijos vokiečių lūpų. Jis užtikrino, kad padarysiąs viską, kad būtų išaiškinti išpuolių prieš lenteles kaltininkai. Jo nuomone, reikėtų pasvarstyti, ar Seinuose negalėtų būti įvesta lietuvių kalba kaip pagalbinė. Viceministras sutiko su Petro Maksimavičiaus pasiūlymu įsteigti bendrą ekspertų komisiją, kuri ramiai analizuotų Lenkijos lietuvių problemas. Vladislavas Karpinskis pažadėjo, pasitaikius progai, apsilankyti Berznyko kapinėse.

– Lenkijos tautinių mažumų reikalai man yra svarbūs, – kalbėjo Lenkijos vidaus reikalų viceministras.

httpv://youtu.be/j8EX9igsKAc

www.punskas.pl

Kategorijos: Baltų žemėse, Užsienio lietuviai, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė