Vyriausybė pritarė ketinamam statyti Modernaus meno centrui suteikti valstybei svarbaus kultūros objekto statusą (0)

Modernaus meno centro projektas | „A01 architektai“ vizualizacijaSpalio 3 d., nepaisant kai kurių ministerijų prieštaravimo, Vyriausybė pasitarime pritarė Vilniuje planuojamam statyti Modernaus meno centrui (MMC) suteikti valstybei svarbaus kultūros objekto statusą. Galutinis sutarimas šiuo klausimu turės būti rastas Ministrų kabineto posėdyje.

MMC sumanymo kritikai teigia, kad tai gali būti sužlugusio Guggenheimo-Ermitažo projekto tęsinys, nes centras kuriamas tik labai siauram suinteresuotųjų ratui težinomais kriterijais.

Modernaus meno centro-muziejaus idėjos autorius, buvęs biotechnologijų bendrovės „Fermentas“ valdybos pirmininkas Viktoras Butkus sako, kad valstybinės reikšmės statuso suteikimas MMC – politinis signalas, jog valstybė tokią iniciatyvą vertina ir jai pritaria. Anot jo, suteikdama centrui tokį statusą, valstybė neįsipareigoja ten muziejų ir pastatyti.

Kultūros ministerija įsitikinusi, kad Modernaus meno centras, kuriam suteiktas nacionalinės svarbos kultūros objekto statusas, suaktyvins šalies kultūrinį gyvenimą ir sudarys sąlygas pristatyti kūrybos ir meno įvairovę, pritrauks privataus kapitalo investicijas, pozityviai paveiks sostinės urbanistinės infrastruktūros bei turizmo vystymąsi. Šiuo projektu taip skatinama viešojo ir privataus sektorių partnerystė.

Kultūros ministerija pažymi, kad Modernaus meno centras (MMC) – tai ne tik kaip ekonominę bei funkcinę vertę turintis objektas, tačiau ir kaip Lietuvos visuomenės kultūrinį, intelektinį, estetinį, socialinį potencialą ugdantis bei visuomenės tarpusavio supratimą ir toleranciją didinantis traukos centras šalies žmonėms bei turistams.

Planuojama, kad Modernaus meno centras funkcionuos ir kaip kultūros forumas. Muziejuje bus rengiami koncertai, spektakliai, kino filmų peržiūros, skaitomos įvairios paskaitos bei rengiamos konferencijos, veiks biblioteka bei informacijos centras.

MMC ekspozicijos rinkinį sudaro lietuvių ir Lietuvoje gyvenančių medininkų-modernistų darbai, sukurti maždaug nuo 1960 m. iki nepriklausomybės atgavimo ir nepriklausomoje Lietuvoje kuriančių šiuolaikinių Lietuvos menininkų darbai. Kolekcijoje sukaupta daugiau nei 120 autorių, apie 1500 darbų – tapyba, piešiniai, grafika, fotografijos, skulptūros, vaizdo filmai.

Įgyvendinant MMC projektą planuojama pritraukti apie 20 mln. litų privataus kapitalo investicijų.

MMC planuojamas statyti Vilniuje iš mecenatų Viktoro ir Danguolės Butkų privačių lėšų, taip pat – ES struktūrinių fondų lėšų.

„Projekto iniciatoriai užtikrins kolekcijos pristatymą. Iš 10 milijonų litų vertės kolekcijos už 6 mln. litų jos jau yra. Po milijoną pirmuosius penkerius metus centrui skirs mecenatai, muziejaus idėjos autoriai – Butkų šeima“, – teigė Kultūros ministras Arūnas Gelūnas.

Kategorijos: Kultūros politika, Lietuvoje, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė