Serbijoje uždraustas homoseksualistų paradas (video) (2)

Spalio 2 dieną Serbijos sostinėje Belgrade turėjo vykti dar vienas „gėjų pasididžiavimo“ paradas. Tačiau atsižvelgiant į grėsmę visuomenės saugumui ir viešajai tvarkai, likus dviems dienoms, rugsėjo 30-ąją buvo uždraustas tiek paradas, tiek jo priešininkų planuoti renginiai. „Mes uždraudžiame visus susibūrimus šį savaitgalį, spalio 1 ir 2 dienomis. Bet kokį susibūrimą policija sustabdys visomis turimomis priemonėmis,“ – pareiškė vidaus reikalų ministras Ivica Dacičius televizijai B92. Anksčiau ministras jau buvo kreipęsis į organizatorius, ragindamas atšaukti paradą.

Atidėti „gėjų pasididžiavimo“ paradą ir protestuotojų renginius reikalavo ir policijos profesinės sąjungos pirmininkas Velko Mijailovičius. Ketvirtadienį, rugsėjo 29 dieną, policijos profesinė sąjunga išreiškė nepritarimą parado rengimui kartu su organizacija „Dveri Srpske“ surengtoje spaudos konferencijoje, kurioje paskelbė bendrą pareiškimą.

Belgrado meras taip pat kvietė organizatorius atšaukti visus savaitgalio renginius, taip išvengiant kraujo praliejimo.

Serbijos stačiatikių bažnyčios patriarchas Irinejus ragino uždrausti eitynes, sakydamas, kad šio „gėdos parado“ tikslas yra nustelbti sunkią serbų padėtį Kosove. „Taip pat klausiu, ką Serbijos policija ruošiasi saugoti? Grupę iškrypėlių, norinčių primesti savo esme nenatūralias šios mažumos pažiūras kitiems, didžiajai daugumai, nepriimančiai tokio gyvenimo prasmės ir žmogaus laisvės suvokimo,“ – sakė jis.

Protesto renginius, kuriuose būtų išreiškusios paramą sveikai šeimai, planavo organizacijos „Obraz“, „Dveri Srpske“, „Nasi Srbija“.

Savo ruožtu kai kurios užsienio ambasados buvo išreiškusios paramą homoseksualistų ir jiems prijaučiančių eitynėms. Straipsnyje „Gėjų paradas über alles (aukščiau visko)“ parado organizatoriai rašė apie slaptą susitikimą Vokietijos ambasadoje, kuriame dalyvavo ir Serbijos vidaus reikalų ministras. Jame buvo nutarta, kad paradas turi vykti bet kokia kaina.

Serbijai vykdomas didelis spaudimas, siejant šalies įsijungimo į Europos Sąjungą klausimą su galimybe sutrikusios seksualinės orientacijos asmenims rengti viešus renginius.

Praėjusiais metais Belgrado „gėjų pasididžiavimo“ paradas sutraukė apie šešis šimtus dalyvių. Prieš juos protestavo 20 tūkstančių serbų, renginį saugojo 5 tūkstančiai policininkų. Per susidūrimus sužeista daugiau nei šimtas žmonių. Protestuotojai padegė valdančiosios demokratų partijos apartamentus.

Belgradas pernykščio „gėjų“ parado metu:

httpv://youtu.be/Vgn–3QwpoE

httpv://youtu.be/fnLQNy–H9g

Kategorijos: Užsienyje, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė