KT bandymas išplėsti šeimos sampratą – pasikėsinimas į Valstybės pamatus (16)

Konstituciniam teismui (KT) išaiškinus, jog Seimo priimtos Valstybinės šeimos koncepcijos nuostatos dėl šeimos sampratos prieštarauja Konstitucijai, Nacionalinė šeimų ir tėvų asociacija (NŠTA) išplatino kreipimąsi dėl Konstitucinio Teismo nutarimo.

NŠTA mato būtinybę reaguoti į, pasak jų, sveiku protu sunkiai suvokiamą LR KT nutarimą dėl Valstybinės šeimos politikos koncepcijos atitikimo Konstituciją.

„Pirmiausia reikia pripažinti, kad Konstitucinis Teismas nuveikė didžiulį ir prasmingą darbą, parengdamas išsamią Europos valstybių šeimos teisinių santykių reguliavimo apžvalgą. Joje randame ir tokių pavyzdžių: Prancūzijos Konstitucinė Taryba šių metų liepos 29 d. paskelbė, kad skirtingas sutuoktinių ir sugyventinių statusas bei skirtingas jų teisinis reguliavimas neprieštarauja Konstitucijai ir tai nelaikytina jokia diskriminacija; o Vengrijos Konstitucijoje nustatyta valstybės pareiga saugoti santuokos ir šeimos institucijas neapima pareigos saugoti ne santuoka grindžiamos partnerystės formų“, – kreipimesi rašo Nacionalinė šeimų ir tėvų asociacijos atstovai.

Asociacijos atstovai teigia nesuvokiantys, kaip Lietuvos Konstitucinis Teismas gali teigti, jog „konstitucinė šeimos samprata negali būti kildinama tik iš santuokos instituto“ ir atkreipia dėmes į šiuos LR Konstitucijos 38 straipsnio teiginius:

„Šeima yra visuomenės ir valstybės pagrindas.

Valstybė saugo ir globoja šeimą, motinystę, tėvystę ir vaikystę.

Santuoka sudaroma laisvu vyro ir moters sutarimu.

Valstybė registruoja santuoką, gimimą ir mirtį /…./

Sutuoktinių teisės šeimoje lygios“.

„Lieka visiškai neaišku, kuo remdamasis Konstitucinis Teismas padaro išvadą, kad „konstitucinė šeimos samprata grindžiama šeimos narių tarpusavio atsakomybe, supratimu, emociniu prieraišumu, pagalba ir panašiais ryšiais bei savanorišku apsisprendimu prisiimti tam tikras teises ir pareigas, t. y. santykių turiniu, o šių santykių išraiškos forma konstitucinei šeimos sampratai esminės reikšmės neturi“. Vadovaujantis tokiu išaiškinimu, šeima galima laikyti bet kokią „tarpusavio atsakomybe, supratimu, emociniu prieraišumu, pagalba ir panašiais ryšiais“ susijusią asmenų grupę, pvz., tris vaikinus, gyvenančius viename bendrabučio kambaryje, ar vyrą su žmona ir jų meilužius ir t. t. ir pan. Ir visa tai – teisiškai tolygu įsipareigojusių sutuoktinių santuokai? Galiausiai (o gal pirmiausiai?!), ar toks Konstitucinio Teismo išaiškinimas neatveria kelio homoseksualių, transseksualių ir kitokių lytinių orientacijų asmenų partnerystes teisiškai prilyginti santuokinei šeimai bei suteikti jiems galimybę įsivaikinti?“, – rašoma asociacijos kreipimesi.

NŠTA teigia, kad Teismas įsivėlė į emocinių ryšių narpliojimus bei moralinių vertybių perkainojimą ir savo nutarime visiškai sujaukė socialinę tvarką. Kreipimesi pabrėžiama, kad pagal naująjį šeimos apibrėžimą, net neketinantys tapti šeima sugyventiniai automatiškai ja taptų, šeimos ribos liktų visiškai neaiškios, o sutuoktiniai būtų teisiškai diskriminuojami.

Matydama grėsmę valstybės pamatams, NŠTA kreipiasi tiek į Lietuvos žmones, tiek į politikus kviesdami imtis visų įmanomų teisėtų priemonių siekiant apginti tradicinę šeimos sampratą:

„Lietuvos istorinė patirtis liudija, jog net netekus valstybingumo, uždraudus kalbą, bet likus gyvybingai šeimai, mūsų tauta išliko. Todėl kreipiamės: – į Lietuvos žmones, kviesdami telktis, viešai reikšti savo nuomonę, kreiptis į savo išrinktus Seimo narius; – į politikus, ypač – Lietuvos Respublikos Seimo narius, kad jie imtųsi visų įmanomų teisėtų priemonių, siekiant išsaugoti tvirtus šeimos, visuomenės ir valstybės pagrindus, o sykiu ir mūsų visų saugią ateitį“.

Kategorijos: Lietuvoje, Pilietinė visuomenė, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė