A.Mamontovas savo naujų koncertų ciklą pradėjo Danijoje (audio) (1)

Spalio 1 d., šeštadienį po kūrybinės pertraukos Andrius Mamontovas Kopenhagos kultūros rūmuose savo gerbėjams atskleis uždangą į naujo, jau paruošto leidybai albumo „Elektroninis dievas“ pasaulį. Akustiniame koncerte skambėjo ne tik dainos iš būsimojo albumo, bet ir gerai žinomų ir pamėgtų dainų akustinės atmainos. Koncertą surengė Danijos lietuvių bendrija ir LR kultūros atašė Danijoje, Islandijoje bei Norvegijoje.

„Visus metus dirbau prie naujo albumo, kuris pasirodys lapkritį, todėl koncertinė veikla buvo sustabdyta. Bet dabar Hamletas sugrįžta į savo Danijos karalystę ir būtent čia pradeda savo naujų koncertų ciklą”, – sako A.Mamontovas užklaustas, kodėl šio atlikėjo jau kurį laiką nebematome scenoje.

Ne vienam muzikos gerbėjui akivaizdu, jog Andrius Mamontovas yra neeilinė asmenybė. Kai kas jį prisimena iš savo jaunystės, jei ne kaip dainininką, kuris dainavo „Laužo šviesą“, tai kaip legendinės „Fojė” vedlį. Kitiems jis siejasi su paskutiniu „Fojė“ koncertu Vingio parke. Dar kiti tiesiog klausosi jo muzikos, šoka jo koncertuose ir dievina jį.

Andrius save neretai pristato taip: „Esu pusiau lietuvis, akių spalva priklauso nuo metų laiko, zodiako ženklas – sfinksas, žalingų įpročių neturiu, domiuosi kelionėmis, kino filmais, muzika; nuoširdaus, linksmo būdo, linkęs į rudeninę depresiją, vedęs ir turi vaikų…” Dar pridėkime, jog dainininkas nešvaisto laiko liūdesiui, nebijo pasenti, į sceną lipa, nes turi ką pasakyti ir privengia laikino populiarumo, kad jis – žmogus, mėgstantis laužyti tradicijas ir, be to, yra dainuojantis Hamletas…

Andrius Mamontovas yra muzikos festivalio po atviru dangumi „Gatvės muzikos diena” sumanytojas, vaidina teatre, kuria muziką filmams ir yra išleidęs 14 solinių albumų. Paskutinis albumas „Geltona Žalia Raudona“ išleistas 2008 m.

1998 metais pasirodžiusiu albumu „Šiaurės naktis. Pusė penkių” Andrius Mamontovas tarsi feniksas atgimė iš „Fojė” pelenų ir vėl pasirodė muzikinėje padangėje. Nuo tada Andrius Mamontovas išeina į sceną jau kaip savarankiškas atlikėjas, kuriam kiti muzikantai tik talkina. Jo muzika skambėjo ir didelėse koncertinėse salėse, ir mažų Lietuvos miestelių kultūros rūmuose, ir beveik kiekvieno mūsų namuose. Kai kurie ištikimi gerbėjai sekiojo jį po kiekvieną Lietuvos užkampį.

Per paskutinį dešimtmetį dainininkas surengė daugybę koncertinių kelionių tiek Lietuvoje, tiek užsienyje. Andrius Mamontovas koncertavo JAV, Vokietijoje, Didžiojoje Britanijoje, Italijoje, Norvegijoje, Danijoje, Lenkijoje, Latvijoje, Estijoje, Suomijoje, Švedijoje, Prancūzijoje, Islandijoje, Airijoje ir kitur.

Andrius Mamontovas yra pelnęs daugybę muzikinių apdovanojimų. Vienas svarbiausių yra 2008 m. tarptautiniame Šanchajaus kino festivalyje gauta auksinė Jin-Jue taurė už geriausią muziką kino filmui „Nereikalingi žmonės”.

Andriui visuomet buvo ir bus svarbi jo klausytojo nuomonė; savo puslapyje frype.lt jis sako: „Labai noriu būti išgirstas ir priimtas. Man svarbus kiekvienas žmogus, kuris čia užeina ir atsiliepia į tai, ką darau. ”

Šį šeštadienį buvusio Danijos premjero Poulo Nyrupo Rasmusseno kvietimu Andrius Mamontovas, kaip nevyriausybinės organizacijos „Jaunimo linija” gerosios vilties ambasadorius (kartu su šios organizacijos vadovu Pauliumi Skruibiu ir kitais atstovais) taip pat dalyvavo ir danų organizacijos „Det Sociale Netvęrk” Kopenhagoje surengtame psichiatrijos ekspertų aukščiausiojo lygio susitikime „Ungeliv! Psykiatritopmųde 2011“, įvyksiančiame Frederiksbergo gimnazijoje, kurioje pagrindinis dėmesys buvo skirtas jaunimui, – psichiniam pažeidžiamumui paauglystės laikotarpiu. Andrius Mamontovas šiame susitikime, kuriame dalyvavo apie 1000 psichoterapinės pagalbos specialistų, ekspertų, pagalbos organizacijų ir jaunimo, skaitė pranešimą, dalyvavo diskusijose, dalinosi patirtimi.

Pirmas radio singlas iš naujo (2011) albumo „Elektroninis Dievas“:

httpv://youtu.be/qbjHfWN0YI4

Laužo šviesa:

httpv://youtu.be/D9jeECikiM4

Kategorijos: Menas, Užsienyje, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė