Išleista proginė moneta su Vilniaus Aukštutinės pilies atvaizdu (0)

Rugsėjo 28 d. Lietuvos bankas išleido 50 litų vertės kolekcinę monetą, kurioje vaizduojama Vilniaus Aukštutinė pilis. Tai dešimtoji Lietuvos istorijos ir architektūros paminklams skirtos serijos moneta.

Monetos autorius – monetų dailininkas, skulptorius Rytas Jonas Belevičius. Lietuvos monetų kalykloje nukaldintas monetas lydi lankstinukas, jame pateikiama senosios Vilniaus architektūros žymaus tyrinėtojo dr. Napaleono Kitkausko išsami Aukštutinės pilies istorijos ir architektūros apžvalga.

Pasak Pinigų projektavimo ir gamybos komisijos pirmininko Audriaus Misevičiaus, šiuo metu nėra ketinimų tęsti šią 50 litų sidabrinių monetų, skirtų Lietuvos istorijos ir architektūros paminklams, seriją. Ankstesnės serijos egzemplioriuose pavaizduota ir įamžinta Pažaislio kamaldulių vienuolyno ansamblis (2004 m.), Kernavė (2005 m.), Medininkų pilis (2006 m.), Panemunės pilis (2007 m.), Kauno pilis (2008 m.), Tytuvėnų architektūrinis ansamblis (2009 m.), Biržų pilis (2010 m.).

Pirmoji Lietuvos banko kolekcinė (proginė) 10 litų moneta, skirta Stepono Dariaus ir Stasio Girėno skrydžio per Atlantą 60-osioms metinėms, nukaldinta 1993 m. iš vario ir nikelio lydinio. Vėliau pradėtos leisti monetos iš tauriųjų metalų – sidabro ir aukso. Lietuvos bankas jau yra išleidęs 70 pavadinimų kolekcines monetas ir 7 pavadinimų apyvartines progines monetas.

Kategorijos: Lietuvoje, Visi įrašai | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė