Seime bus pristatytas J.Danausko ir R.Ozolinčiaus fotografijų albumas „Baltijos miškai“ (0)

J.Danausko foto

J.Danausko foto

Spalio 5 d., trečiadienį, 15 val. Seimo Europos informacijos biure bus pristatytas Jono Danausko ir Remigijaus Ozolinčiaus fotografijų albumas „Miškuose prie Baltijos“. Renginys organizuojamas Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto kartu su Seimo Aplinkos apsaugos komitetu.

Fotografijų albumas „Miškuose prie Baltijos“ yra skirtas 2011 metams – Tarptautiniams miškų metams. Tai pirmas toks tarptautinis projektas, apimantis viso Baltijos jūros regiono valstybių miškus: Lietuvos, Latvijos, Estijos, Rusijos, Suomijos, Švedijos, Danijos, Vokietijos ir Lenkijos.

Fotografijų albumo pabaigoje Jonas Danauskas rašo: „Prasiplėtusi Šengeno erdvė leido laisvai pasižvalgyti ten, kur dešimtmečius mums buvo sunkiai pasiekiama – anapus Baltijos. Kaip žmogus, kuriantis fotografines knygas, žinoma, tikėjausi visiems papasakoti apie tai, kas man paliko ryškų įspūdį. Mano žiniomis, tai pirmas toks pabandymas apžvelgti tūkstančius kilometrų nusidriekiančią teritoriją, kraštovaizdžių, kultūrų, gamtos įvairovę, sutelkiant žvilgsnį į čia gausiai ošiančius miškus … Kelionės ir pažinimo procesas yra didelė laimė.“

Nepriklausomybės atkūrimo pradžioje susikibę rankomis apglėbėme mūsų jūrą – Baltiją, dabar Jonas Danauskas – spalvotais vaizdais, o Remigijus Ozolinčius – profesionaliu žodžiu padarė tą patį – dar kartą apglėbė Baltiją. Vartydami fotografijų albumą ir mes bent mintyse apglėbkime mūsų jūrą, pasigrožėkime spalvingais pajūrio gamtovaizdžiais, įsiklausykime į miškų ošimą, pajuskime vėjo šuorų nešamus miškų, smėlynų, uolų ir vandenų kvapus, ir drauge su visomis prie jūros gyvenančiomis tautomis puoselėkime mūsų didžiausią turtą – gintarinę Baltiją.

Kategorijos: Lietuvoje, Menas, Visi įrašai | Žymos: , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė