Atidaryta ekspoziciją „Tuskulėnų dvaro paslaptys” (0)

president.lt nuotr.Rugsėjo 28 d. Vilniuje, Tuskulėnų aukų atminimo dieną Rimties parko memorialiniame komplekse buvo atidaryta ekspoziciją „Tuskulėnų dvaro paslaptys” skirta pagerbti.

Parodą atidariusi Lietuvos Respublikos Prezidentę Dalia Grybauskaitė pagerbdama KGB kalėjimo rūsiuose kankintus ir nužudytus Lietuvos patriotus, pabrėžė, kad kiekvienas lietuvis turi žinoti istorinę tiesą ir vertinti laisvę, už kurią sumokėta tokia skaudi kaina.

1993 m. pradėtų vykdyti archeologinių tyrimų metu buvusio Tuskulėnų dvaro teritorijoje rastos 45 duobės su 724 palaikais. Tačiau palaidotų aukų turėtų būti ir daugiau, todėl, Prezidentės teigimu, turi būti mėginama visas jas surasti ir identifikuoti.

„Šiandieną atidaroma ekspozicija – tai mūsų pagarbos išraiška žuvusiems už Lietuvos laisvę. Autentiški eksponatai, nužudytųjų biografijų faktai vaizdžiai atskleidžia okupantų pastangas nuslėpti nusikaltimą žmogiškumui“, – sakė atidarydama parodą D.Grybauskaitė.

Prezidentė pabrėžė, kad įvykdytas nusikaltimas buvo per baisus net žiauriai sovietų sistemai, nes buvo sąmoningai bandoma nuslėpti nusikaltimo pėdsakus.

„Tuskulėnų tragedija – viena iš daugelio sovietinės paniekos žmogiškumui įrodymų. Tuskulėnai stoja vienon liudijimų greton su kituose kraštuose okupantų padarytais masiniais nusikaltimais žmogiškumui.

Šis muziejus ir ši ekspozicija patvirtina, kad nekaltai nužudytų patriotų mirtis įveikė laiką, mums paliudydama laisvės kainą. Tokie nusikaltimai žmogiškumui neturi senaties.

Todėl vienas iš pačių svarbiausių šio muziejaus uždavinių – atskleisti istorinę tiesą jaunimui, ugdyti jų savarankišką mąstymą ir pilietiškumą.

Tuskulėnų aukų atminimas – priesakas mums, kaip reikia branginti laisvę, gyvybę ir tiesą. Istorinė tiesa teišlieka mūsų visų pagarba žmogiškumui“, – sakė D.Grybauskaitė.

Tuskulėnai – vienintelė žinoma vieta, kur buvo užkasami NKGB-MGB Vilniaus vidaus kalėjime nužudytų žmonių palaikai, todėl ji tapo vienu iš sovietinio teroro aukų atminimo ir įamžinimo simbolių.

Kategorijos: Istorija, Lietuvoje, Visi įrašai | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė