Tarptautinis Kauno kino festivalis žada intriguojančią programą (1)

Kinas

Rugsėjo 27 d. prasidėjo penktasis Tarptautinis Kauno kino festivalis, kuris vyks rugsėjo 27 – spalio 9 dienomis Kaune ir Vilniuje, spalio 10 – 13 jis lankysis Panevėžio kino teatre „Garsas“, o spalio 13 – 16 dienomis – Nidos kino teatre „Agila“.

Kauno kino festivalis žiūrovams pažada intriguojančią programą. Kauno, Vilniaus, Panevėžio ir Nidos žiūrovai galės išvysti daugelio mylimų kino kūrėjų Akio Kaurismakio (Aki Kaurismäki), Bruno Diumonto (Bruno Dumont), Guso van Santo (Gus Van Sant), Terenso Maliko (Terrence Malick‘), Asgharo Farhadi (Asghar Farhadi) ir kitų režisierių naujausiuosius darbus.

Festivalis suteiks galimybę Lietuvos žiūrovams išvysti svarbiausias šių metų juostas: Berlyno kino festivalio „Auksinį lokį“ laimėjusį Asgharo Farhadi filmą „Išsiskyrimas“ bei Kanų kino festivalio „Auksinę palmės šakelę“ pelniusią Terenso Maliko juostą „Gyvenimo medis“

Pastarojo autorius amerikiečių kino režisierius Terrensas Malikas dažnai vadinamas taupiu ir neskubriu kūrėju. Šešerius metus lauktas naujausias jo filmas „Gyvenimo medis“ su JAV kino žvaigždėmis Seanu Penu (Sean Penn) ir Bradu Pitu (Brad Pitt) seka Džeko O’Brieno (Jack O’Brien) kelionę gyvenimo prasmės beieškant. Tai – svaiginančiais gamtos vaizdais ir simfonišku filmo ritmu užburianti sakmė apie žmogaus ir kosmoso vienį, apie amžinybės paieškas ir jos atradimą meilėje, kuri yra gyvenimo priežastis ir tikslas.

Irano režisieriaus Asgharo Farhadi juosta „Išsiskyrimas“ šiemet Berlyne buvo apdovanota net trimis – geriausio filmo, geriausio aktoriaus ir aktorės – prizais. Puikiai Europoje įvertintos juostos „Apie Elę“ autoriaus A. Farhadi naujas darbas buvo labai lauktas ir nenuvylė nei kritikų, nei žiūrovų.  Tai jaudinanti daugiaplotmė istorija apie šiuolaikiniame Irane vykstančią šeimos dramą. Naderas ir Simina atsiduria ant skyrybų slenksčio, kai Simina nusprendžia palikti Iraną, kad jų dukra gautų tinkamą išsilavinimą ir augtų laisvoje šalyje. Naderas negali palikti sergančio tėvo, todėl atsiduria tarp pareigos tėvui ir meilės dukteriai.

Dar vienas gerą kino seansą užtikrinantis vardas – suomių režisierius Akis Kaurismakis, visiems pažįstamas iš ekscentriškų įvairių žanrų parodijų bei minimalistinio kinematografinio stiliaus.  Naujausias jo filmas, atkeliausiantis į Kauno kino festivalį – tai pirmoji būsimos trilogijos apie uostamiesčius dalis „Havras“.   Ši komiška drama pasakoja bohemišką rašytojo gyvenimą į ramią būtį uostamiestyje iškeitusio Marselio istoriją, kuri pasisuka visai kita linkme, kai batų blizgintoju dirbantis vyras sužino apie žmonos ligą ir ima rūpintis vargingu emigrantu iš Afrikos.

Vienas iš naujų dėmesio vertų Kauno kino festivalio pristatomų vardų – graikų kilmės kino menininkė Athina Rachelė Tsangari (Athina Rachel Tsangari). Jos sukurtas filmas „Atenbergas“ pasakoja apie mažame miestelyje užaugusią merginą, kuri gyvenimą pažįsta per intymius vienintelės draugės Belos pasakojimus, bičiulišką santykį su tėvu ir mėgstamus filmus apie gamtą. Filmas įvertintas Venecijos, Salonikų ir Lenkijos ,,New Horizons“ festivaliuose.

Artimųjų Rytų problemos atsiskleis Tel Avive kuriančio režisieriaus Nadavo Lapido (Nadav Lapid) filme ,,Policininkas”. Dramos pagrindinis herojus, svarbus antiteroristinių pajėgų pareigūnas, yra patenkintas savo profesiniu ir asmeniniu gyvenimu. Tačiau susidūręs su jaunų radikalų grupuote pareigūnas daugelį dalykų pamato kitaip.  Šio filmo scenarijus buvo apdovanotas tarptautiniame Jeruzalės kino festivalyje ir šią vasarą pelnė specialų Lokarno kino festivalio žiūri prizą.

Kauno kino festivalis kviečia nepraleisti romantinės debiutuojančio režisieriaus iš Bulgarijos Viktoro Chouchkovo (Viktor Chouchkov) jaunesniojo, dramos “Nusileidimas”, kuri pasakoja apie komiškus jaunų banglentininkų nuotykius siekiant žūtbūt užsidirbti pinigų. Aplinkybių svetur nublokšti jaunuoliai ryžtasi grįžti į Bulgariją, kuri jau spėjo neatpažįstamai pasikeisti.

Ne tik sinefilams gerai žinomi vardai šių metų Kauno kino festivalyje – amerikietis Gusas van Santas ir prancūzas Bruno Diumontas. Pastarojo filmo „Šėtonas Horas“ siužetas pabaigoje žiūrovą palieka su daugiau klausimų ir mįslių nei pradžioje, o juostos forma prikausto įmantriu stiliumi ir režisūra. Avangardo link krypstanti B. Diumonto kūryba tyrinėja žmonių kasdienybę ir joje besiskleidžainčias tikras emocijas.

Kaip šiam kūrėjui įprasta, Guso van Santo naujausios juostos „Nenuoramos“ personažai yra sudėtingos, skirtinguose pasauliuose gyvenančios asmenybės. Laidotuvėse susitinka du keistuoliai: aistringa gamtos myletoja paauglė Anabela ir po nelaimingo atsitikimo gyvenimu nebesidžiaugiantis Enokas. „Nenuoramos“ pasakoja  jaudinančią Anabelos ir Enoko kelionę kartu, kurios kulminacija – jų pačių susitaikymas su savimi.

Festivalio programa ČIA.  Apie kiekvieną juostą daugiau sužinoti galite filmų puslapyje: http://kinofestivalis.lt/lt/filmai.

Kategorijos: Lietuvoje, Menas, Visi įrašai | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė