Grybų šventė Varėnoje (0)

Praėjusį šeštadienį Varėnoje vyko Grybų šventė. Grybavimo čempionatas prasidėjo 6 val. (Dainavos miškuose 7 val.) ryto ir tęsėsi tris valandas.

Čempionato nugalėtojui buvo įteikta Varėnos rajono savivaldybės mero įsteigta taurė. Jos autorius – juodosios keramikos meistras Petras Pretkelis iš Zakavoliaus. Nugalėtojų taurę jis kuria jau aštuntus metus.

Po grybavimo čempionato Varėnos miesto parke vyko linksmybės: šurmuliavo tautodailės ir prekybos mugė, vyko drožėjų „Dzūkelis“ skulptūrų aukcionas, knygų mugė, automobilių paroda, sporto varžybos, skambėjo liaudiška muzika. Linksmybių metu iškilmingai buvo apdovanoti grybavimo čempionato dalyviai.

Grybų šventėse šiemet kaip ir kasmet vyko tautodailininkų ir amatininkų darbų mugės, gamtos kūrinių parodos, vaikus džiugino įvairiausios pramogos kiemelyje ,,Meistrų miestas“, įvairios sportinės varžybos.

Gražus šventės akcentas – medžio skulptūrų aukcionas, kurio metu ir šiemet buvo galima įsigyti labiausiai patikusią šventės metu organizuotose medžio drožėjų varžytuvėse „Dzūkelis“ sukurtą skulptūrą. Dalis iš aukciono metu surinktų lėšų tradiciškai bus skirta labdarai.

Didelį susidomėjimą Grybų švente parodė mokslininkai iš Švedijos. Jau kelintus metus jie atvyksta į šventę ir ne tik dalyvauja grybavimo čempionatuose, bet ir pačioje šventėje demonstruoja, ką galima padaryti iš grybų, pvz., gaminti ekologiškus dažus.

www.punskas.pl

Kategorijos: Lietuvoje, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė