G. Songaila: antilietuvišką ir antivalstybinį frontą palaiko dviejų kaimyninių valstybių politikai ir kitos tarnybos (29)

Lietuvos lenkų mitingas prie Amerikos ambasados | V. Morkevičiaus nuotr.

Lietuvos lenkų mitingas prie Amerikos ambasados | V. Morkevičiaus nuotr.

Šiandien rugsėjo 23 d. prie Seimo pirmą kartą po 2009-ųjų sausio 16-osios riaušių Lietuvos lenkų rinkimų akcijai inicijuojant lenkų tautinės mažumos atstovų protesto mitingą dėl Švietimo įstatymo. Ta proga prie Vilniaus rajono savivaldybės Partijos Tvarka ir teisingumas atstovai ruošiasi  mitinguoti atkreipdami visų vilniečių bei rajono savivaldybės dėmesį į grėsmę, iškilusią lietuviškoms mokykloms Vilnijos krašte.

Šiandien Seimo narys Gintaras Songaila išplatino pareiškimą dėl šių abiejų rengiamų mitingų. Skelbiame šį dokumentą:

Seimo nario Gintaro Songailos viešas pareiškimas

Dėl įvairių rugsėjo 23 d. akcijų

Vilnius, 2011-09-23

(Lenkų) Rinkimų akcijos organizuojamas beatodairiškas puolimas prieš Lietuvos įstatymus šiandien vainikuojamas prie Lietuvos Respublikos Seimo. Į šią akciją aktyviai kvietė internetiniai portalai, veikiantys iš Rusijos – regnum.ru ir kiti. Melagingas akcijos turinys ir veikimo būdai dar kartą atskleidžia, jog mėginama stiprinti antilietuvišką ir antivalstybinį frontą, kurį palaiko dviejų kaimyninių valstybių politikai ir kitos tarnybos.

Apgailėtina, kad į šį chorą įsijungia ir kai kurie lietuviškos viešosios erdvės veikėjai. Kviečiu juos susimąstyti, ant kokio malūno jie pila vandenį ir kokią Lietuvos ateitį jie projektuoja. Atskiro politinio įvertinimo, manau, reikalauja Kultūros ministerijos pareigūnų, atvirai provokuojančių Lietuvos tautines bendrijas nesilaikyti Lietuvos įstatymų, veikla.

Maloniai nustebino partijos „Tvarka ir teisingumas“ politinis posūkis į patriotizmo pusę. Norėtųsi tikėtis, kad ši partija neapsiribos protesto akcijos prie Vilniaus rajono savivaldybės organizavimu, tačiau visų pirma išsiaiškins su savo frakcijos Seime nariais, kurie atstovauja Rinkimų akciją. Nuoširdžiai viliuosi, kad nuo šiol visi Tvarkos ir teisingumo partiją atstovaujantys Seimo nariai teisingai balsuos dėl teisės aktų, susijusių su Lenko karta, su vardų ir pavardžių rašymu, neatsisakant lietuvių kalbos.

Kategorijos: Lietuvoje, Lietuvos repolonizacijai – ne!, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė