M.K.Čiurlionio gimimo dieną Nacionalinis M.K.Čiurlionio dailės muziejus kviečia į atnaujintą ekspoziciją (video) (0)

M. K. Čiurlionis. Miestas. Preliudas. 1908-1909. Popierius, tempera. 59,0x70,4

M. K. Čiurlionis. Miestas. Preliudas. 1908-1909.

Rugsėjo 22 d., ketvirtadienį,  Nacionalinis M.K.Čiurlionio dailės muziejus (V. Putvinskio g. 55, Kaune) kviečia Mikalojaus Konstantino Čiurlionio gimimo dieną paminėti artimesne pažintimi su jo kūryba ir apsilankius muziejaus ekspozicijų salėse patirti naujų įspūdingų ir netikėtų atradimų.

Visą dieną ekspozicijų lankymo valandomis (11 – 17 val.) nemokamai atėję į muziejų lankytojai jau trečius metus iš eilės kviečiami pagerbti šį menininką gėlės žiedu, iš kurių prie M.K.Čiurlionio portreto bus sukurta margaspalvė puokštė.

Šiemet sukako 100 metų nuo genialaus lietuvių kompozitoriaus ir tapytojo M.K.Čiurlionio mirties. Nuo tos dienos prabėgo net visas amžius, tačiau menininko kūrybinis palikimas tebežavi meno mylėtojus visame pasaulyje.

Strasbūro modernaus ir šiuolaikinio meno muziejus 2011. 10. 07 – 2012. 02. 12 dienomis kviečiasi septyniolika M.K. Čiurlionio tapybos darbų į tarptautinę parodą „L’ Europe des Esprits. La fascination pour l’occulte 1750 – 1950“. Paroda siekiama atskleisti okultizmą kaip tarpdisciplininį reiškinį Europoje nuo XVIII a. iki XX a pr. Čia bus pristatyta daugiau nei 60-ies menininkų kūryba, apimanti ne vieną meno šaką: tapybą, skulptūrą, architektūrą, kiną, šokį, muziką, literatūrą.

MIESTAS 1908 m.

MIESTAS 1908 m.

Šia proga M.K.Čiurlionio galerijoje pirmą kartą Kaune bus eksponuojamas ciklas „Miestas”. Šis ciklas garbingai atstovavo M.K.Čiurlionio tapybą Danijoje, Italijoje, Vilniuje, tačiau Kauno ekspozicijų sales papildys tik šį rudenį. Keliaudamas po Austriją ir Vokietiją, M.K.Čiurlionis žavėjosi senovinių miestų grožiu: „Praha… nusmaigstyta senais gotikos bokštais, ypačiai senoji miesto dalis yra tiesiog pasakiška“. „Buvau Niurnberge – tai miestas, kurį sunku įsivaizduoti – gražus kaip nuostabus sapnas“. Netrukus M.K.Čiurlionis pajautė ir įsimylėjo senosios Lietuvos sostinės grožį: „Vilnius vasaros naktį, Vilnius auštant stebėtas nuo Gedimino kalno! Vilnius tą naktį buvo lyg gražiausia pasaka…“.

Laiptuoti bokštai ir smailūs stogai, Vilniaus gotika ir barokas, rytietiški apvalūs kupolai, Sankt-Peterburgą primenančios „strėlės” susitelkia M.K.Čiurlionio miestuose, nutviekstuose pasakiškos šviesos ir kupinuose gamtos gaivališkumo.

Taip pat lankytojai galės išvysti taip jų mėgstamą M.K.Čiurlionio paveikslą „Tyla“. Dailininkas plastine kalba išreiškia abstrakčias sąvokas: „Tyla“, „Tiesa“, „Bičiulystė“, „Mintis“… Dar atnaujintoje ekspozicijoje nudžiugins ir seniau matytas paveikslas „Saulė“.

SAULĖ  Popierius, pastelė. 1907.

SAULĖ Popierius, pastelė. 1907.

M.K.Čiurlionis buvo vienas iš II-osios lietuvių dailės parodos organizatorių. Jis rinko eksponatus, tapė plakatus ir kvietimus. Apie parodą skelbė nuostabus M.K.Čiurlionio plakatas: iš už miško kylanti saulė, apsupta didžiulių medžių. Šio paveikslo potekstė – iš carinės priespaudos išsilaisvinusioje Lietuvoje gimsta tautinė dailė.

Kokios dar permainos laukia Jūsų – pamatysite atėję į Nacionalinį Mikalojaus Konstantino Čiurlionio dailės muziejų – unikalią vietą, kurioje saugoma svarbiausia ir didžiausia M.K.Čiurlionio palikimo dalis: 221 tapybos, antra tiek grafikos darbų, muzikiniai rankraščiai, laiškai ir fotografijos.

httpv://youtu.be/kf0jh4iWMzU

Kategorijos: Lietuvoje, Menas, Visi įrašai | Žymos: , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė