Konferencija skirta E.F.Andre palikimui Lietuvoje (0)

Debat Ponsano 1902 m. sukurto E.F.Andre portreto fragmentasRugsėjo 22-24 dienomis Užutrakio, Lentvario, Trakų Vokės ir Palangos parkuose vyks tarptautinė konferencija „E.F.André šiaurės parkų kelias” skirta senųjų parkų, tiek E. F.André ir jo sūnaus René André kurtų parkų, tiek kitų istorinių parkų Lietuvoje priežiūros, tvarkymo, atkūrimo klausimams.

Konferencijoje dalyvaus istorinių parkų bei E. F. André kūrybos principų specialistai iš Lietuvos, Prancūzijos, Lenkijos ir Italijos. Klausytojais kviečiami savivaldybių specialistai, akademinių institucijų atstovai ir visi, kuriuos domina istorinių parkų, pirmiausia E. F.André kurtų parkų, likimas ir ateitis.

Šiemet sukanka 100 metų nuo šio parkų kūrėjo mirties, tad 2011 m. pažymimi kaip E.F.André parkų metai. Pagrindiniai konferencijos akcentai yra skiriami būtent jo kurtų parkų Lietuvoje ir Šiaurės Europoje istorijos, kūrybos principų, estetikos, išsaugojimo ir atkūrimo temoms. Tačiau istorinis parkas yra daugiasluoksnis reiškinys, turintis savo meninę raišką, daugiabriaunę funkcijų ir naudojimo galimybių skalę, savo aplinkos socialinį, kultūrinį, ekonominį kontekstą. Tai reikia analizuoti, modeliuoti, apgalvoti priimant sprendinius dėl tokių parkų apsaugos ir gaivinimo programų.

Eduardas Fransua André (1840-1911) – garsusis prancūzų botanikas ir kraštovaizdžio architektas, kūręs viešus ir privačius parkus visame pasaulyje. Lietuvoje jis apsilankė pačioje XIX a. pabaigoje ir grafų Tiškevičių užsakymu sukūrė čia keturis parkus jų rezidencijose Užutrakyje, Lentvaryje, Trakų Vokėje ir Palangoje.

Konferencijos rengėjai: Trakų istorinio nacionalinio parko direkcija, Palangos miesto botanikos parkas, E. F. André klubas Lietuvoje. Renginį globoja Lietuvos Respublikos kultūros ministerija ir Prancūzijos ambasada Lietuvoje.

Bendra konferencijos darbotvarkė:

Pirmoji diena, 2011 09 22 skiriama plenarinių pranešimų sesijai Užutrakyje „E. André šiaurės parkų kelias”. Čia pranešimus skaitys viešnios iš užsienio ir Lietuvos kultūros paveldo specialistai.

Antroji diena, 2011 09 23 skiriama pažintinėms išvykoms į Lentvario ir Trakų Vokės parkus. Po pietų Trakų Vokėje organizuojamas teminių pranešimų sesija/seminaras „Istoriniai parkai: sociokultūrinis ir ekonominis kontekstas”. Seminare pranešimus skaitys Europos institucijų finansuojamų projektų vadovai, Lietuvos specialistai, analizuojantys parkų gaivinimo, socialinės komunikacijos, ekonomikos ir investicijų klausimus.

Trečioji diena, 2011 09 24 bus skirta išvykai į Palangos parką. Palangos parką pristatys Klaipėdos universiteto, Palangos miesto specialistai, parko tyrinėtojai.

Konferencijos programą rasite ČIA.

Daugiau žinių apie konferenciją Trakų istorinio nacionalinio parko direkcijos tinklalapyje: www.seniejitrakai.lt.

Kategorijos: Visi įrašai.
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė