NASA atstovai padės kurti kosmoso verslą Lietuvoje (0)

Šią savaitę pirmą kartą Lietuvoje vieši delegacija iš NASA Ames tyrimų centro. Vizitas, kuriam vadovauja centro direktorius Simon P.Worden, vakar prasidėjo Kaune – svečiai apsilankė Kauno technologijos universiteto mokslo centruose.

Per kitas dvi dienas NASA atstovai susitiks su Vyriausybės vadovais – bus aptariamas Lietuvos dalyvavimas bepiločių skraidančių aparatų ir mažųjų palydovų paleidimo programose, technologijų kūrimo procesuose bei kiti klausimai.

,,Pagrindinis šio, dabar jau aktyviu tapusio, bendradarbiavimo tikslas yra perkelti turimą įdirbį ir potencialą iš mokslo į verslo sritį”, – sako delegaciją lydintis Lietuvos kosmoso asociacijos direktorius Vidmantas Tomkus. Šį pavasarį kartu su kolegomis NASA administracijoje viešėjęs ir bendro darbo kryptis aptaręs V.Tomkus tiki, kad Lietuva turi daug objektyvių priežasčių, o svarbiausia – galimybių tapti pilnaverte kosmoso technologijomis pagrįstų paslaugų teikėja.

,,Jeigu iki šiol mūsų galimybės kosmoso tyrimų srityje apsiribodavo teoriniais darbais, tai dabar turime puikią progą pradėti jų įgyvendinimą praktikoje, verslo plotmėje. Žinoma, be tokių srities lyderių kaip NASA tyrimų centras ir mūsų politinės valdžios pagalbos, tą pasiekti vargu ar būtų įmanoma”, – sako V.Tomkus.

Delegacijos vadovas, vienas iš mažųjų palydovų naudojimo NASA centruose pradininkų Simon P.Worden su Ministru Pirmininku Andriumi Kubiliumi ir Ūkio ministru Rimantu Žyliumi susitiks rugsėjo 21 d. trečiadienį iš ryto, o vėliau, 15 val. Vilniaus Universiteto Fizikos fakultete skaitys paskaitą „Saulės sistemos kosminių tyrimų perspektyvos”.

Kategorijos: Lietuvoje, Technika ir technologijos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė