Lenkai gavo leidimą surengti 5,3 tūkst. žmonių mitingą prie Seimo (33)

Lenkų mitingas prieš švietimo įstatymą | DELFI, A.Solomino nuotr.Prie Seimo pirmą kartą po 2009-ųjų sausio 16-osios riaušių leista organizuoti didelį mitingą. Sostinės savivaldybė išdavė leidimą lenkų atstovams, rengiantiems protestą dėl Švietimo įstatymo.

Kaip DELFI informavo Vilniaus savivaldybės Viešųjų ryšių skyriaus vyresnioji specialistė Inga Simanonytė, leidimą surengti mitingą ir prie Seimo atsivesti ne daugiau kaip 5,3 tūkst. žmonių lenkų organizacijų atstovai Aleksanderis Juchnevičius ir Erika Tumul gavo šios savaitės pabaigoje.

Lig šiol sostinės savivaldybė masinių renginių prie Seimo neleisdavo, argumentuodama saugumo sumetimais. Tiesa, visa tai vyko dar iki savivaldos rinkimų – lenkų prašymas surengti mitingą yra pirmas tokio pobūdžio kreipimasis nuo tada, kai miesto vairą susigrąžino Artūras Zuokas.

Tiesa, leidimas mitinguoti nebūtinai reiškia, kad mitingas įvyks. Kaip DELFI jau skelbė, lenkų organizacijos gali atsisakyti mitingo, jei sulauks trokštamų Lietuvos-Lenkijos ekspertų darbo grupės išvadų. Ši darbo grupė, nagrinėjanti Švietimo įstatymo problemas, savo sprendimą turėtų pranešti jau pirmadienį.

Kategorijos: Lietuvoje, Lietuvos repolonizacijai – ne!, Visi įrašai | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė