Rugsėjo 17 d. minime tradicinę Miškininko dieną. (0)

Tradiciškai rugsėjo trečią savaitgalį miškininkai švenčia savo profesinę šventę – Miškininko dieną. Šiemet ji bus švenčiama rugsėjo 17 dieną – tai proga miškininkams susitikti ir pasidalinti įvairiausia patirtimi puoselėjant Lietuvos miškus.

Gausią šalies miškininkų bendruomenę sudaro įvairiose institucijose, įmonėse ar organizacijose dirbantys specialistai. Tai visų pirma apie pustrečio tūkstančio miškininkų, triūsiančių miškų urėdijose ir Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcijoje. Jie administruoja didžiąją dalį (94,6 proc.) valstybinės reikšmės miškų, suskirstytų į girininkijas. Miškininkų bendruomenei taip pat priklauso savivaldybėse, miško mokslo ir mokymo institucijose, miškotvarkos, miško apsaugos, selekcijos ir sėklininkystės, miškų kontrolės ir kitose valstybės institucijose, privačiose įmonėse dirbantys miškų ūkio specialistai, privačių miškų savininkų asociacijų ir kooperatyvų nariai, miško darbininkai.

Šalies miškų plotas kasmet didėja miškų urėdijų ir privačių žemių savininkų iniciatyva. Nuo 2004 m., kai pradėta įgyvendinti Lietuvos miškingumo didinimo programa. Dabar miškai užima 32,7 proc. šalies teritorijos.

Skatinant visuomenę labiau rūpintis bei domėtis miškininkavimu, darnia miškų plėtra ir miškų išsaugojimu, Jungtinių Tautų generalinė asamblėja 2011-tus metus paskelbė tarptautiniais miškų metais.

Šiais metais miškų urėdijose vyko daug miško sodinimo, švarinimo talkų, renginių visuomenei, skirtų tarptautiniams miškų metams paminėti. Įprasminant 2011-uosius, tradicinė Miškininko diena šiemet bus skiriama visuomenei.

Rugsėjo 17 d. Vilniuje Rotušės aikštėje nuo 11 iki 16 val. veiks miškų urėdijų paviljonai, kuriuose valstybinių miškų žinybos darbuotojai pristatys įvairias miškų ūkio sritis. Čia bus galima susipažinti su miško sodmenų išauginimo technologijomis, miško atkūrimu ir įveisimu, priešgaisrine miško apsauga, rekreacija, miškininkystės raida, pamatyti miško technikos ekspoziciją, pasiklausyti miškininkų kolektyvų pasirodymų, pasižiūrėti demonstruojamų filmų apie miškus.

Miškininkai žada išvirti ir pavaišinti susirinkusius „Eigulio sriuba”, o renginio pabaigoje drauge sudainuoti jau miškininkų himnu tapusia dainą „Žemėj Lietuvos ąžuolai žaliuos” drauge su roko grupe „Thundertale”.

Kategorijos: Lietuvoje, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė