Seime įvyks akademiko V.N.Toporovo atminimui skirta konferencija „Baltai ir slavai: dvasinių kultūrų sankirtos“ (5)

V.N.Toporovas savo darbo kambaryje Maskvoje | alkas.lt, A.Tarvydo nuotr.Rugsėjo 14-16 dienomis Seime vyks tarptautinė mokslo konferencija „Baltai ir slavai: dvasinių kultūrų sankirtos“, skirta žymaus rusų mokslininko akademiko Vladimiro Nikolajevičiaus Toporovo (1928-2005) atminimui.

Konferencijoje bus apžvelgti esami baltų ir slavų sąveikos tyrimai, apibendrinta jų dabartinė būklė, duotas naujas postūmis naujoms šios srities studijoms. Šį tarptautinį renginį rengia Vilniaus universitetas, Rusijos mokslų akademijos Slavistikos institutas, Lietuvių kalbos institutas, Seimo nariai Valentinas Stundys ir Gintaras Songaila. Konferencijoje dalyvaus mokslininkai iš Europos šalių, kuriose plėtojamos baltistikos studijos.

Rugsėjo 13-ąją Seimo spaudos konferencijų salėje būsima konferencija bus pristatyta žiniakslaidai. Spaudos konferencijoje tarptautinį forumą pristatys, apie akademiko V.N.Toporovo veiklą ir jo reikšmę abiems kultūroms kalbės doc. dr. Antanas Smetona, Vilniaus universiteto Filologijos fakulteto dekanas, prof. habil. dr. Tatjana Civjan, Rusijos MA Slavistikos instituto Tipologijos ir lyginamosios kalbotyros skyriaus vadovė ir  dr. Marija Zavjalova, šio skyriaus vyresnioji mokslinė bendradarbė.

Akademikas V.N.Toporovas didelį dėmesį skyrė baltų kalbų tyrimams, nusipelnė lietuvių kalbos istorijai ir kultūrai. Per 50 mokslinės veiklos metų akademikas stebino plačiu ir išsamiu tyrimų spektru. V.N.Toporovas gilinosi į lingvistikos, folkloro, literatūros, mitologijos, semiotikos, istorijos, religijos, meno istorijos sritis. Jo atlikti darbai turėjo didelės įtakos mokslo pasaulyje, turtino baltų ir slavų kultūrų erdvę.

Konferencija, skirta garsiam mokslininkui atminti, yra reikšminga ne tik mokslo pasauliui, bet įdomi ir plačiajai visuomenei, kuri domisi baltų kultūros paveldu ir Europos kultūrų sąveika, taip pat politikams, kuriems rūpi Lietuvos mokslo ir kultūros politika.

V.N.Toporovas savo darbo kambaryje Maskvoje | alkas.lt, A.Tarvydo nuotr.

V.N.Toporovas savo darbo kambaryje Maskvoje | alkas.lt, A.Tarvydo nuotr.

 

Norintieji dalyvauti konferencijoje gali iš anksto registruotis nijole.balciuniene@lrs.lt, tel. (8 5) 239 6334.

Konferencijos programa rasite ČIA.

Konferencijos pranešimų santraukas rasite ČIA.

Kategorijos: Lietuvoje, Mokslo darbai, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė