Birutės parke atgims praėjusio šimtmečio dvasia (1)

Rugsėjo 10 d., šeštadienį, Palangos Botanikos parkas padvelks šimtmečio senumo istorija – bus minima Birutės parko diena.

Gamtą derins su menu

„Siekiame šeštadienį parką padaryti tokį, kuris atspindėtų ne vieną konkretų laikotarpį, o viso šimtmečio dvasią”, – sakė šventės organizatorė, Kultūros centro renginių režisierė Aušra Latonienė.

„Čia gamta derinama su menu“ – tokiu Botanikos parko architekto Eduardo E.F.Andre šūkiu vadovaudamiesi Palangos kultūros centro specialistai rengė šventės programą. Būtent E.F.Andre šimtosios mirties metinės – data, minima ne tik Lietuvoje, bet ir Prancūzijoje – suteks išskirtinumo šiemetinei Birutės parko dienai.

Šventiniai pasivaikščiojimai

Palangiškiams ir svečiams skirti renginiai šeštadienio vidurdienį prasidės simbolinių vartų atkėlimu prie centrinio įėjimo į parką. Čia pat esančiame sodininko namelyje visą dieną veiks Birutės parko paštas, į kurį užsukęs kiekvienas lankytojas galės atsiimti antspauduotą laišką – kvietimą į šventinius pasivaikščiojimus po parką.

Lankytojus Sodininko namelyje pasitiks ir Palangos prancūzų klubo nariai, pristatysiantys leidinius apie parko architektą E.F.Andre, o girininkas Stasys Jonaitis besidomintiems papasakos, kokius augalus Palangoje puoselėjo bei norėjo matyti E.F.Andre, taip pat – kur parke juos galima atrasti.

Sodininkų namelyje visi norintieji bus vaišinami arbata.

Perteiks laikmečio dvasią

Birutė | Alkas.lt, J.Vaiškūno nuotr.

Birutė | Alkas.lt, J.Vaiškūno nuotr.

Dailiosios lyties atstovės galės dar geriau pajausti šimtmečio dvasią – joms bus suteikta galimybe persirengti 19 a. laikmečio drabužiais bei taip pasidabinusioms įsiamžinti. „Tam tikslui turime keletą suknelių, pavadinome jas E. F. Andre motinos suknelėmis“, – sakė A. Latonienė.

Atrakcijų šeštadienį numatoma ne tik damoms – po parką važinės Grafų Tiškevičių laikų automobilis. Parko lankytojai ne tik galės prie jo įsiamžinti, bet ir išbandyti – pasivažinėti.

Pagarba E.F.Andre

Palangos dailininkai, susibūrę į plenerą, skirtą E.F.Andre, jau dabar dirba, kad savo kūrinius šeštadienį galėtų pristatyti Birutės parko lankytojams. Visuose darbuose atsispindės anturijos motyvai – gėlės, kurią iš Pietų Amerikos į Europą atvežė būtent E.F.Andre. „Šis pleneras – Palangos dailininkų dovana E.F.Andre ir parkui“, – teigė A.Latonienė.

Norintieji geriau susipažinti su garsiojo parko architekto veikla bus pakviesti apsilankyti rūmų koplyčioje Lietuvos muziejaus iniciatyva pristatomoje parodoje „Parkų kūrėjas Eduardas Andre”.

Mini spektaklis

„Šviesite gyvenimo bekelėse” – toks buvo grafų Antaninos ir Felikso Tiškevičių šūkis. Juo remdamiesi ir sudarėme šventės programą“, – sakė A. Latonienė, pristatydama parko tvenkinio saloje numatomą tearto akciją „Švieskime gyvenimo bekelėse”. Mini spektaklio metu bus skaitomi grafų Tiškevičių laiškai, pasamprotavimai.

O štai prie oranžerijos įkurtame gyvajame kampelyje staigmenos lauks mažųjų parko lankytojų. Jų dėmesį trauks ne tik čia prižiūrimi augintiniai, bet Klaipėdos kluonų tearto „Dulidu” aktorių parengta klounų programa.

Meilės dainos

Pasiilgusiuosius romantikos ansamblis „Mėguva” pakvies į meilės dainų popietę. „Kadangi parke visuomet buvo daug vietos skiriama rožėms, gėlių motyvas dominuos ir meilės dainų popietės metu”, – kalbėjo A. Latonienė.

Šventinius renginius užbaigs Palangos pučiamųjų orkestro pasirodymas rotondoje.

Floristikos kompozicijos

Visos šventės metu lankytojų akį džiugins dailininkų E. Ir G. Ačų sukurtos floristikos kompozicijos. Akyli renginio dalyviai turės galimybę užsidirbti ir prizų – tereikės pastebėti visus floristų Birutės parke įamžintus grafų Tiškevičių giminės šūkius bei juos išvardinti atėjus į Sodininko namelį.

Birutės parko dienos renginius organizuoja Palangos kultūros centras bei Botanikos parkas.

Dvaras | Alkas.lt, J.Vaiškūno nuotr.

Dvaras | Alkas.lt, J.Vaiškūno nuotr.

Birutės parko dienos renginiai:

12 val. – paminklas parko įkūrėjams. Šventės paskelbimas.
12-18 val. – sodininko namelis. Birutės parko pašto darbo laikas.
13 val. – Gintaro muziejus. Parodos „Parkų kūrėjas Edouardas Andre” atidarymas.
14 val. – tvenkinio sala. Teatro akcija „Švieskite gyvenimo bekelėse”.
15 val. – oranžerija. Spalvotos staigmenos mažiems ir dideliems.
15.30 val. – oranžerija. Palangos dailininkų plenero parodos atidarymas.
16 val. – rozariumas. Meilės dainos.
17 val. – rotonda. Pučiamųjų muzikos koncertas.

2011 m. yra  Eduardo Andre parkų metai.

Kategorijos: Lietuvoje, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė