Lenkijos prezidentas B.Komorovskis: lietuviška ožka neateis prie jokio vežimo… (video) (21)

Bronislavas Komorovskis

Bronislavas Komorovskis

Rugsėjo 8 d. kalbėdamas Lenkų radijuje TOK FM Lenkijos prezidentas Bronislavas Komorovskis, be kita ko, pasisakė ir apie Lietuvos – Lenkijos santykius.

Jis sakė: „Lenkijos klaida yra ta, kad pastaruosius 20 metų nebuvo keliamas lenkų tautinės mažumos klausimas.“

Kalbėdama su Lenkijos prezidentu TOK FM žurnalistė Janina Paradovska prezidento B.Komorovskio klausė, ar pagrįstai Lenkija pastaraisiais mėnesiais sugriežtino savo politiką Lietuvos atžvilgiu.

– Žinau tik vieną, bendraujant su lietuviais viltis, kad „lietuviška ožka ateis prie vežimo“ („przyjdzie koza do woza“ ) neverta, „lietuviška ožka neateis prie jokio vežimo. Tai visi žino“ („litewska koza“ nie przyjdzie do żadnego woza. To wszyscy wiedzą.),  todėl Lenkijos klaida yra tai, kad pastaruosius 20 metų nebuvo keliamas lenkų tautinės mažumos klausimas“, – sakė B.Komorovskis.

Komorovskio pokalbis TOK FM studijoje| Fot. K.Vrublevskio nuotr., TOK FM

Komorovskio pokalbis TOK FM studijoje| Fot. K.Vrublevskio nuotr., TOK FM

– Dalis mano širdies yra kilusi iš Lietuvos, mano giminė gyveno Lietuvoje daugiau kaip tris amžius ir man atrodo, kad be jausmų Lietuvai  aš dar turiu ir žinių apie Lietuvą. Politiniu požiūriu Lenkija be Lietuvos galėtų egzistuoti, Lietuvai be Lenkijos būtų sunkiau, nes Lenkija jai buvo kelias į ES, kelias į NATO. Manau, kad tais laikais buvo galima veiksmingai padirbėti, kad lenkų mažumos problema būtų išspręsta taip, kad Lenkija būtų buvusi patenkinta tuo, kad mes pasirūpinome taip pat ir mūsų jausmais kylančiais iš Vilniaus vaidmens – sakė prezidentas Komorovskis.

B.Komorovskis prisiminė savo pokalbį su vienu iš buvusių Lietuvos premjerų:

– Klausiau jo apie mažumų problemas, siūliau sprendimus, o jis atsakė: „Gal galėtumėme tai padaryti paketu (pakietowo)“. Paketu (pakietowo) tai reiškia, kad Lietuva turėtų įvardinti savo interesus Lenkijai – o turi ji ūkinių, komunikacinių, politinių (lenkų lėktuvai saugo Lietuvos dangų) – ir įforminti tai kaip paketą. Lietuvos visuomenė tai būtų lengviau priėmusi“ – sakė B.Komorovskis.

Kalbėdamas TOK Fm Komorovskis sakė, kad „reikia dirbti iš pagrindų“:

– Lenkijoje, Lenkijos-Lietuvos ir Lenkijos-Baltarusijos pasieniuose, lenkų laikyseną  tautinių mažumų atžvilgiu pakeitė puikios draugijos „Pogranicze“ veikla, bet veikla nukreipta daugiausia į lenkų bendruomenę. Norėčiau, kad tokia pati  „Pogranicze“ kreipianti savo veiklą į lietuvišką  bendruomenę, atsirastų Lietuvos pusėje – sakė prezidentas.

Parengta pagal Gazeta.pl

Kategorijos: Užsienyje, Visi įrašai | Žymos: , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė