J.Kačynskis: Jei Lietuvos lenkų padėtis bus bloga, tai bloga padėtis bus ir Lenkijos lietuvių (video) (14)

 Jaroslavas Kačynskis

Jaroslavas Kačynskis

Rugsėjo 6 dieną Teisės ir teisingumo partijos lyderis Jaroslavas Kačynskis (Jarosław Kaczyński) Punske surengė spaudos konferenciją, kurią tiesiogiai transliavo svarbiausi Lenkijos televizijos kanalai.

„Lietuvoje šiuo metu vyksta, žvelgiant iš Lenkijos pozicijų, bet ir plačiau, iš Europos Sąjungos pozicijų, labai neraminantys reiškiniai“, – kalbėjo Jaroslavas Kačynskis. Pasak jo, Lietuvos švietimo reforma pažeidžia Lietuvos lenkų teises į gimtosios kalbos vartojimą, o tai yra gyvybiškai svarbu Lenkijai ir lenkams.

„Nėra kultūros, nėra tautinės savimonės be kalbos, – sakė jis. – Be teisės kalbėti, be teisės mokytis gimtąja kalba, be pavardžių rašymo, be literatūros leidybos…“

Jaroslavo Kačynskio nuomone, Lenkijos lietuvių tautinės mažumos teisių yra paisoma ir jai nieko netrūksta.

Teisės ir teisingumo partijos lyderis prieš porą savaičių įvykusį dvikalbių lentų ir lietuvių paminklų išniekinimą pavadino mažai reikšminga smulkmena, tiesiog „galbūt vieno žmogaus sumanymu“.

Po spaudos konferencijos Punsko lietuvių kultūros namuose vykusiame susitikime su lietuvių organizacijų ir įstaigų atstovais PLB vicepirmininkas Petras Maksimavičius atkreipė dėmesį, kad Lenkijos lietuviai jaučiasi diskriminuojami, kad neseniai buvo pasikėsinta į dvikalbius vietovių užrašus, išniekinti lietuvių kultūros paminklai, neišspręsta Berznyko Panerių paminklo problema. Negausioms lietuvių mokykloms trūksta lėšų, likviduojamos televizijos laidos lietuvių kalba, o Tautinių mažumų įstatymas padalijo lietuvius į dvi kategorijas: į tuos, kurie gali juo naudotis, ir į tuos, kurie atsirado už jo borto.

Jaroslavas Kačynskis, atsakydamas į Lenkijos lietuvių išsakytas problemas, pabrėžė, kad Lenkijos lietuviai yra Lenkijos piliečiai ir naudojasi visomis piliečių teisėmis.

„Jei Lietuvos lenkų padėtis bus bloga, tai bloga padėtis bus ir Lenkijos lietuvių“, – pasakė Teisės ir teisingumo partijos lyderis.

httpv://youtu.be/6IJ29TnMaaA

www.punskas.pl

Kategorijos: Baltų žemėse, Naujienos, Politika ir ekonomika, Užsienio lietuviai, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė