R.Žiliukas. Ar TV 3 Europos krepšinio čempionato transliacijos skirtos tik anglams? (3)

Rimvydas Žiliukas

R.Žiliukas

Prasidėjo Europos krepšinio pirmenybės. Beveik visa Lietuva žiūri TV 3 transliuojamas krepšinio varžybas. Drąsiai galima teigti, jog prie televizijos ekranų prigludo milijonas Lietuvos žiūrovų. Bet va, koks nesuprantamas dalykas: pirmenybės vyksta Lietuvoje, rungtynes transliuoja lietuviškas televizijos kanalas TV 3, transliuoja lietuviams, tačiau visi užrašai –  tik angliški.

Tai juk nepagarba žiūrovams. Juk dauguma stebinčių šias pirmenybes žiūrovų angliškai supranta prastai arba nesupranta visiškai. Be to šitaip yra pažeidžiama Lietuvos Respublikos Konstitucija, kurios 14–tas straipsnis skelbia: „valstybinė kalba – lietuvių kalba“. Taigi lentelėse, skelbiančiose kiek kuri komanda surinko baudų, koks yra baudų, dvitaškių ir tritaškių metimų pataikymo procentas, kiek kuri komanda padarė klaidų ir t. t. turi būti ir lietuviški užrašai.

Lietuviškai turi būti parašytos ir turnyrinės lentelės. O dabar šiose lentelėse Lietuvos vardas kažkodėl rašomas angliškai, tačiau kitų valstybių pavadinimai, kuriuos TV 3 matyt laiko vertomis pagarbos, rašomos jau ne angliškai, o tų valstybių raidėmis.

Lietuvos žmonių ir demokratijos niekintojai aiškina, jog transliuoti angliškai reikalauja Europos krepšinio federacija ar Europos Sąjunga ir panašius paistalus. Bet taip Europoje nėra ir negali būti, nes tai prieštarautų demokratijos principams. Ir Lisabonos konvencijoje, kuri faktiškai yra Europos Sąjungos konstitucija, pabrėžiama priešingai – būtina vienodai gerbti visas Europos Sąjungos tautas ir jų kalbas, nes visos tautos ir jų kalbos yra lygios.

Transliuotojai dar pliauškia nesąmones, jog kitataučiai nesupras lietuviškai. Tai tegu jie ir neskaito lietuviškų užrašų, tegu jie skaito angliškus užrašus, o mes lietuviai skaitysim lietuviškus. Ekrane yra pakankamai vietos užrašams abejomis kalbomis.

Prašome skubiai papildyti lenteles lietuviškais užrašais, kad mes, žiūrovai, galėtume suprasti televizijos ekrane rodomą informaciją.

Kategorijos: Lietuvos kelias, Visi įrašai | Žymos: , , , .

3 komentarai

 1. tikras lietuvis:

  Reikia visas sporto varžybas transliuoti tik per LTV ir tik nemokamai.

 2. Vilmantas Rutkauskas:

  O varžybų (ant nugarų užsirašiusieji) security’nai, suprask, kad jie – apsaugininkai.

  Dar “trūksta”, kad ne tik – tik atidarant Kauno areną “šventintų” kažkoks juodaskvernis, bet dar, žiūrėk, ir kiekvienas varžybas.

  CHA

 3. Getautas:

  Bet už tai čempionato talismanas geras – kiaušingalvis Bambalis ar Bamperis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė