Kaune bus pagerbtas Kazimiero Bendoraičio atminimas (0)

K.Bendoraitis

K.Bendoraitis

2011 m. rugsėjo mėn. 6 d. Kauno Šv. Arkangelo Mykolo (Įgulos) Bažnyčioje (Nepriklausomybės a. 14A) 12 00 val. vyks Šv. Mišios, skirtos Kazimiero Bendoraičio (1923-2010) – aktyvaus lietuvių išeivijos veikėjo Vokietijoje, pirmosioms mirties metinėms paminėti. Po Mišių ten pat bažnyčioje bus atidaryta ir fotografijų paroda apie K.Bendoraičio gyvenimą ir veiklą. Paroda apie K. Bendoraitį 2011 m rugsėjo 6 d. taip pat bus atidaryta Kauno Stepono Dariaus ir Stasio Girėno gimnazijoje.

K.Bendoraitis gimė 1923 m. sausio 2 d. Kaune. Tapęs braižytoju dirbo Kauno miesto savivaldybėje. 1944 m. pasitraukė į Vokietiją, 1948 m. įstojo į JAV kariuomenę. Už nuopelnus ir pareigingumą jam buvo suteiktas karininko laipsnis, tapo būrio vadu. K.Bendoraitis aktyviai propagavo lietuvių kultūrą, tradicijas, dalyvavo kuriant Vokietijos lietuvių bendruomenę.

K.Bendoraitis sekė Lietuvos politinį gyvenimą, prenumeravo ir skaitė lietuviškąją spaudą, ją aukojo Vasario 16-osios gimnazijai Vokietijoje, rėmė Lietuvos menininkus, kultūros darbuotojus, nevyriausybines organizacijas, katalikų Bažnyčios parapijas, ypač Lietuvos atgimimo ir aktyvios Sąjūdžio veiklos laikotarpiu. Kauno Julijanavos vidurinei mokyklai K. Bendoraitis padovanojo vertingų knygų, tarp jų ir popiežiaus Benedikto XVI jam dovanotą Šv. Raštą su palinkėjimu: „Dievas tegul saugoja Lietuvą, mokyklą ir visą Aleksoto bendruomenę”.

K.Bendoraitis mirė 2010 m. rugsėjo 6 d. Vokietijoje, Schwetizingeno mieste, palaidotas 2010 m. spalio 8 d. Petrašiūnų kapinėse Kaune.

K. Bendoraičio asmeninis archyvas su biblioteka parvežtas į Lietuvą ir padovanotas Lietuvos mokykloms ir muziejams.

2009 m. už lietuvybės puoselėjimą ir propagavimą Kazimierui Bendoraičiui buvo įteiktas Kauno miesto savivaldybės „Gerumo kristalas“ už „reikšmingus neatlygintinus darbus Kauno bendruomenės labui.“

Kategorijos: Lietuvoje, Visi įrašai, Žmonės | Žymos: , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė