J.Vaiškūnas. Lenkijos premjeras tęsia „kryžiaus karą“ prieš Lietuvą (54)

Donaldas Tuskas ir Krokuvos metropolitas kardinolas Stanislavas Dzivišas | PAP/P.Supernako nuotr.Sekmadienį, rugsėjo 4 dieną į Palangą, su 16 lenkų žiniasklaidos atstovų svita, atvyko Lenkijos premjeras Donaldas Tuskas (Donald Tusk). Jį pasitiko Lietuvos ministras pirmininkas Andrius Kubilius. Po susitikimo su A.Kubiliumi ir spaudos konferencijos Palangoje D.Tuskas išvyko į Vilnių pasimelsti šv. Mišiose Aušros Vartuose.

D.Tuskas apie savo vienos dienos vizitą į Lietuvą paskelbė po penktadienį, rugsėjo 2 d. Vilniuje įvykusio lenkų tautinės mažumos mitingo nukreipto prieš naująjį Lietuvos Švietimo įstatymą. Lenkijos premjeras ketina susitikti su Lietuvos lenkų atstovais.

Apie kaimyninės valstybės vyriausybės vadovo atvykimą į Lietuvą nebuvo paskelbta nei Lietuvos Respublikos Vyriausybės nei Užsienio reikalų ministerijos portaluose. Ir tai galima suprasti ne tik kaip valdiškos žiniasklaidos nesugebėjimą laiku atspindėti svarbiausių valstybinės reikšmės įvykių, tačiau ir kaip mūsų Valstybės vadovų vos spėjimą šokti pagal lenkų politikų dūdelę, kur ten jau kokiomis nors žiniomis visuomenei dar rūpinsiesi…

Politikos apžvalgininkas Kęstutis Girnius tiksliai pastebėjo, kad Lenkijos premjeras Donaldas Tuskas, skubantis į Lietuvą paremti neva skriaudžiamos lenkų tautinės mažumos, peržengia diplomatijos ribas:

„Tai mane labai stebina, ir ne tik stebina, bet nuvilia, nes tikrai atrodo, kad jau peržengiamos diplomatijos ribos. Faktiškai D.Tuskas tarsi atskuba – nors tai oficialiai nepasakyta – paremti skriaudžiamą lenkų tautinę mažumą, nors ji nėra skriaudžiama. Jeigu anksčiau tik užsienio reikalų ministras Radoslavas Sikorskis (Radoslaw Sikorski) vadovavo šitam kryžiaus karui prie Lietuvą, tai D.Tusko kelionė lyg rodo, kad ir pati Vyriausybė mažiau ar daugiau tam pritaria“, – šeštadienį, rugsėjo 3 d. BNS sakė K.Girnius.

Įdėmiai sekantiems pastarojo meto Lenkijos politikų laikyseną Lietuvos atžvilgiu jau seniai akivaizdu, kad aukščiausia Lenkijos valdžia neabejotinai palaiko „kryžiaus karą“ prieš Lietuvą. O R.Sikorskis šiame kare reiškiasi tik kaip tiesioginis istorinių kryžininkų avataras, toks šiuolaikinis Želigowskiukas iš Žečpospolitos sosto plonomis virvelėmis vadovaujantis savo Lietuvos Lenkų rinkimų akcininkų (LLRA) ofenzyvai.

Tokių honorovų lenkiškos politikos demaršų Lietuvai lenkų politikai negaili nuolat. Užtenka prisiminti: buvusio Lenkijos prezidento Lecho Kačinskio skubų ir beveik inkognito lygmens vizitą į Vilnių, tą pačią dieną kai A.Kubilius Seime mėgino „prastumti“ Lietuvos Respubliko Konstitucijai prieštaraujantį savo ir „strateginių partnerių“ iniciatyva parengtą „Vardų ir pavardžių rašymo dokumentuose įstatymo“ projektą (Nr. XIP-1644(2)); naujai išrinkto Lenkijos prezidento 1-ąjį pliažinį susitikimą su Lietuvos Prezidente Lietuvos pajūryje; į Lietuvą pažadėjusio nevykti Lenkijos užsienio reikalų ministro atvažiavimą į Wilenksa vaivadiją parodyti solidarumo su LLRA aktyvistais…

Diplomatine kalba ir simbolika toks aukščiausių užsienio valstybės valdžios atstovų elgesys su kaimynine šalimi išraiškingai parodo jos požiūrį į savo kaimynę ir jos vietą politiniame projekte.

Šiandien jau visai akivaizdu, kad Lietuvos politikams stinga ne tik suverenios valstybės valdžios atstovams prideramos savimonės ir laikysenos, bet ir valstybinio mąstymo bei nusiteikimo imtis savarankiškai spręsti Rytų Lietuvos problemas.

Lietuvos valdžia kuo greičiau turėtų parengti ir patvirtinti šios dienos iššūkius atitinkančią naują tautinių mažumų pilietinės integracijos į Lietuvos visuomenę programą, sukurti bei pradėti įgyvendinti Valstybinę Rytų Lietuvos integravimo strategiją, kurioje pirmaeilis dėmesys būtų sutelktas ne tik į vieningos Lietuvos švietimo politikos vykdymą bei valstybinės kalbos vartojimo plėtrą, bet ir į ekonominio bei socialinio atsilikimo įveikimo uždavinius šiame regione.

Kategorijos: Lietuvoje, Lietuvos repolonizacijai – ne!, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė