B.Genzelis. Kai išdavystė tampa gyvenimo Norma… (34)

Bronislovas Genzelis

Bronislovas Genzelis

Daugiau kaip du dešimtmečius gyvename nepriklausomoje valstybėje. Prieš kelias dienas savo nepriklausomybės du dešimtmečius de facto atšventė latviai ir estai. Prieš tuos dešimtmečius skambėjo mūsų tautų vienybė. O dabar? Apie tai teko nuoširdžiai pasišnekėti su tuometiniais Latvijos ir Estijos vadovais.

Rygos ir Talino iškilmėse išklausiau įspūdingą Švedijos Rikstago vadovo Per Westerberg kalbą, kurioje pastarasis įrodinėjo, jog  Šiaurės Europos šalys (Estija, Latvija, Lietuva, Islandija, Norvegija, Suomija, Švedija) turi veikti išvien ir būti atsvara plintančiam globalizmui, kad šios šalys turi tiesti viena kitai pagalbos ranką.

Taip, dabar dar Latvijoje ir Estijoje nėra mūsų nedraugų. Tačiau pasitikėjimas mumis išblėsęs. Kodėl? Apie tai ir norėtųsi pasidalinti mintimis.

Sąjūdis ir Estijos bei Latvijos Liaudies frontai veikė išvien. Tik naivuolis gali galvoti, kad mes vieni galėjom tapti nepriklausomais. Bet kai reikėjo paramos iš mūsų vyriausybės, prasidėjo išdavystės.

Prisiminkime pirmus žingsnius nepriklausomybės link. Savo mintinguose kalbėjome, kad Lietuvos įstatymai turi būti viršesni už Maskvos. Estijos TSR Aukščiausioji Taryba tuo klausimu priėmė atitinkamus įstatymus, o Lietuvoje? Nors ir buvo sutarta, jog ir Lietuvoje bus taip pasielgta.

Lietuvos TSR Aukščiausioji Taryba turėjo tai svarstyti 1988 lapkričio 18 d.. Deja, tas klausimas dingo iš sesijos darbotvarkės. Meluota, kad tokio susitarimo nebūta.

1989 m. rugpjūčio 23 d. Estijos pasiūlymu  surengtas „Baltijos kelias“. Ir vėl tuometinių mūsų Respublikos vadovų jame nebūta, nors irgi buvo sutarta. Ir vėl meluota, nes Maskva pagrasino. Mūsų veikėjai išsigando, estų ne. Tik Lionginas Šepetys vyriškai prisipažįsta: „Pasielgėm kaip tipiški bailiai…“ Ir tiek gerai.

Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio iniciatyvinė grupė nuo pat pirmųjų savo egzistavimo dienų užmezgė ryšius su Lenkijos „Solidarność“.  Bendrauta sėkmingai. Pora dešimtmečių normalūs buvo ir tarpvalstybiniai santykiai, nepaisant Lenkijoje veikusios „Kresų“ organizacijos, kuri niekaip nepajėgė suvokti, kad Lietuva nėra Lenkijos dalis. Ankstesnėms Lenkijos vyriausybėms jos poveikio neturėjo, kaip ir neturėjo plataus gyventojų palaikymo.

Pirmasis Lenkijos ambasadorius Lietuvoje Janas Vydackis visapusiškai stengėsi palaikyti kuo geriausius santykius su Lietuva.  Jis atsiribojo nuo „autonomininkų“. Dabar situacija iš esmės pasikeitė. Priežastys?

Mūsų žiniasklaidoje  vienas po kito pasirodo straipsniai, teigiantys, esą 1918m. vasario 16d. Aktas buvo klaida (reikėjo atkurti Abiejų Tautų Respubliką, kurioje lietuviams pakaktų autonomijos, ką ir įrodinėja „Kresai“). Antra, Prezidento Valdo Adamkaus pozicija, svarstant Lisabonos deklaraciją – Lenkijos ir Čekijos vyriausybės siekė labiau įtvirtinti savo valstybių teises Europos Sąjungoje, o V. Adamkus, be Estijos ir Latvijos prezidentų pritarimo, ėmėsi advokatauti  globalistinėms idėjoms (šie veiksmai Estijoje ir Latvijoje nepamiršti). Vėliau mūsų Prezidentas gyrėsi, esą jam pavyko palenkti Lenkijos vyriausybę.

Šis veiksmas impulsavo antilietuviškas nuotaikas Lenkijoje: vieniems – lietuviais niekada negalima pasikliauti; kitiems gera proga aitrinti revanšistines nuotaikas Lenkijoje. Prie to prisidėjo Voldemaro Tomaševskio kampanija, suradusi palankią dirvą  atgaivinti „autonomininkų“ idėjas. Jos rado „teorinio“ pagrindimo ir  Lietuvos rašėjų, teigiančių esą dėl Vilnijos problemos atsiradimo kalti patys lietuviai, tarpe. Mūsų valstybė demonstruoja savo bejėgiškumą. Kodėl ja nepasinaudojus?

Teismo sprendimai nevykdomi ne tik Vilnijoje. Čia ne vien gatvių pavadinimų problema. Palanga lyg tai nieko bendro neturi su LLRA. Čia įsitaisė olandai. Jaučiasi taip, kaip savo laiku Indonezijoje. Indonezija išsivadavo iš kolonijinio jungo. Ir Palangos meras, ir prokurorai kapituliuoja prieš ateivių savivalę.

Mūsų ministrai nieko kito nesugeba kaip tęsti išdavystės temą. R.Šimašius dar prieš tapdamas ministru įrodė, jog už pinigus jis viską gali. Žiniasklaida paviešino jo darbelius, bet tai nesutrukdė jam tapti teisingumo ministru. Čia ir atsiskleidė visas jo talentas. Jeigu jis suformavo savo kabinetą iš tešlagalvių, matomai, tokie jam reikalingi.

Kai Lietuvos disidentai buvo kalinami, užsienyje veikė jų šeimoms pagalbos fondai. Jų sudarytojai nebuvo išduodami KGB. Kai gimė Sąjūdis, Julius Juzeliūnas atidarė savo vardu sąskaitą. Į ją iš įvairiausių šaltinių plaukė pinigai. Taip galėjo išgyventi Sąjūdis. Negi to nežino šimašiai ir jų bendrai? Išdavystė yra išdavystė. Ją teisinti gali nebent tas, kuris pats savo jaunystėje pajutęs, jog jo klasės draugas nepritaria trėmimams, informavo „kam reikalinga“ tokia žinia, kad šie vaikinuką patupdytų už grotų. Istorija kartojasi: išdavėm estus, dabar baltarusius. Tiesa, pirmu atveju niekas dėl to neatsidūrė kalėjime. Dabar žymiai skausmingiau. Čia tiesioginis žmonių išdavimas, kuris nelabai skiriasi nuo laisvės kovotojų išdavimo gestapininkams ar kagėbistams. Baisiausias nuopuolio požymis – išdavystes išteisinimas. Tai privalome įsisamoninti. Ši išdavystė turės mums liūdnas pasekmes.

Kaip klostysis mūsų santykiai su Baltarusija, jei dabartinė opozicija atsidurs valdžioje? Negi leisime, kad pasaulis į mūsų valstybę žvelgtų kaip į nepatikimą? Seimas privalo įvertinti tai kas atsitiko. Negi ir seimūnai galvos taip, kaip A.Kubilius, esą nieko ypatingo neatsitiko?

Kategorijos: Lietuvos kelias, Pilietinė visuomenė, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , .

34 komentarai

 1. Nagi:

  Jo. labai protingas straipsnis apmąstymams.

 2. Algis:

  Adamkus nevertas vadintis prezidentu, nes jis prezidentas tapke kas norejo tas juo ir manipuliavo, o paskui as rasau knyga kaip mane santazavo ir tik po 50 metu bus atskleistos tu pavardes kas ji santazavo, tokiu nesamoniu neturi buti isyk turi buti paviesinti tie asmenys kurie griauna musu valstybe be jokio gailescio ir islygu tik tokiu budu atstatysim tvarka…. 🙂

  • tikras lietuvis:

   Adamkus buvo svetimas žmogus Lietuvai – nieko jis čia nesuprato, todėl Lietuva iš jo naudos turėjo tik tiek, kad jis savo buvimu sugebėjo apmalšinti landsberginių siautėjimą.
   Ir už tai ačiū, nes nėra tokių, kurie sugebėtų nuveikti absoliučiai viską.
   Todėl manau, kad dabar kritikuoti V.Adamkų nedera – jis atliko tai ką sugebėjo ir galėjo.
   Tikiu, kad D.Grybauskaitė išves Lietuvą iš tos prakeiktos ubagystės, kur patekome per, kaip sakė politologas V.Laučius, buožių mentaliteto valdžiažmogių, paėmusių valdžią po 1990 03 11, savanaudiškus ir tikrai kenkėjiškus veiksmus Lietuvos atžvilgiu.

   • tikras lietuvis:

    P.S. landsberginių įtaką junta, manau, ir dabartinė Prezidentė, kuri, kažkodėl, įsikišo ir užstojo landsberginių protežė (prisiminkime, kad ir V.Landsbergio straipsnį – “O kur antroji mergaitė?” ir pan. Jis, matote, jau ir teisėjas byloje, kurios niekada nenagrinėjo ir neturėjo savo rankose. 🙂 Niekas iki šiol neranda ten jokių pedofilų, bet vienas tai garantuotai yra, tik jo taip, kažkodėl nevadina – Kedys Stankūnaitę jodinėjo, kada tai buvo 15m., bet tada kedpedofilams visa tai atrodė normalu.) Venckienę.
    Prezidentė vėl, galimai, nulėmė teismo sprendimą leisti “gėjų” demonstraciją (kada išreiškė kokį tai pasipiktinimą, kad teismo sprendimas dėl leidimo paradui gali būti apsvarstytas tik po paradui nustatytos datos ir po to aukštesnysis teismas tuoj, net nenagrinėjęs bylos iš esmės, nusprendė paradą leisti), o paskui pasirodė, kad tame teisme tą klausimą stūmė pederastas, paskui policininkų užfiksuotas gatvėje pederastiniu elgesiu, o dabar išvykęs į užsienį (kas įrodo – ?, kad jis yra tarptautinio tinklo agentas, o ir visa ta “gėjų” veikla labai galimai yra tarptautinio tinklo remiama bei įtakota).

 3. tikras lietuvis:

  B.Genzelis yra, kiek žinau, filosofas, todėl jo pamąstymai ne visada atitinka šiandienos poreikius – tai greičiau starikaškos pamokymai, kad jie (starikanai) buvo geresni ir viską geriau išmanė.
  Tik geriau nieko padaryti nesugebėjo. 🙂

 4. tikras lietuvis:

  Dar pridėsiu vieną sentenciją.
  “Dar ir šiandien mes mėgstame pasididžiuoti garsiąja lietuviška tolerancija, kuri betgi pražudė imperiją ir vos nepražudė pačios tautos.” – Vytautas .Alantas (1902 – 1990m.)

 5. tikras lietuvis:

  Štai koks liaudies požiūris į dabartinę valdžią:
  http://www.balsas.lt/naujiena/552754/nusvilptas-mesijas

  Taip, kad V.Adamkus toje šviesoje atrodo kur kas geriau.

 6. Ku Klux Klan:

  O ką gerb. B.Genzelį padarėte Jūs? Ką Jūs veikėte visus tuos 20 metų?
  Kodėl leidote viskam tam įvykti? Kodėl?

  Straipsnis eilinis paverkimas, o kur problemų sprendimai? kur nuorodos, receptai, kaip tautai problemą spręsti?
  Lietuvius jau baigia išnaikinti, ir niekas nesiima jokių veiksmų, tik paverkšlenam, pastenam ir viskas…

  VERGAI esam, PONAI!!!

 7. Algis:

  tas kas save laiko vergu ir yra vergas, as saves nelaikau vergu, o laisvu zmogumi kuris kazkiektais prisideda, nors ir savam kraste prie valstybes tam kraste geresnio gyvenimo darymo, kol zmones liks susiskalde tol nieko zmones ir nepadarys vieni verkia kiti veikia… 🙂

  • Ku Klux Klan:

   Ne vergas, nepuls tikinti, jog jis laisvas… Laisvas žmogus Lietuvoje yra iliuzija ir joje tamsta, ir gyveni.

  • Valdas:

   Anglijoj

   £622.92 mėnesiui žmogaus veiklos šių pajamų nėra atskaičiuojamas joks mokestis, net ir valstybiniam socialiniam draudimui. Tai yra žmogaus veiklos asmeninė ir privati neliečiamybė kapitalistinėj šaly.

   Lietuvoje …

   121,50 lt (apie £30) – (su)mokamas gyventojų pajamų mokestis nuo
   800 lt (apie£200) minimalaus darbo užmokesčio.

   Anglijoj … : )

   (apie £30) 121,50 lt – (su)mokamas gyventojų pajamų mokestis nuo
   (apie £720) 2880 lt ………………. darbo užmokesčio.

   Susijusi info:
   – maisto, daiktų (namų, automobilių, apdarų…) kainos Anglijoje ir Lietuvoje yra vienodos;
   – Lietuvoje kai kurie daiktai yra dar ir brangesni nei Anglijoje.

   Valdžia Lietuvoje netrukdomai sugeba pasisotinti silpniausiųjų vargdienių sąskaita.
   Algi …
   Pats tikriausias vergas (vargdienis) yra tas kuris nežino ir nenori žinoti kad yra toks.

 8. Algis:

  nu ne as esu laisvas, nes tikrai nesijauciu supanciotas laisvai sau gyvenu ir kitiems padedu, o tau tik pesiotis prie zodziu ir tiek matyt pats nieka gera neveiki tik kritikuoji ir kabinejies… 🙂

  • Ku Klux Klan:

   “….Ne vergas, nepuls tikinti, jog jis laisvas… Laisvas žmogus Lietuvoje yra iliuzija ir joje tamsta, ir gyveni…”

   Tamstai tavo vergovė pateikta, kaip laisvė ir tu šventai tiki, jog esi laisvas, nors iš esmės esi vergas iki panagių,…na o mano misija yra medžioti “nekaltas sielas” ir leisti jas per kaminą…. 🙂

 9. Algis:

  Nu klysti iki panagiu pats, leisdams kitus perkamina ir patsai syki isleksi per ta pati kamina suisikna istatytu reaktyviniu uztaisu, turetu gerai sikna isdraskyti 😀 😀 : D : D : D : D ….

  Na cia kaip paziuresi Valdai vieniems reikia daiktu materializmo, o kitiems tie daiktai maziausiai rupi turi stoga virsgalvos masina, kad ir napacia naujausia saldytuva maisto apsirenkti kuom, palyginus su dar neturtingesnem salim tai mes bagociai esam tik vis verkslena dauguma, kad cia blogai reikia varyt i uzsieni pinigo uzsikalti, deimantu galima rasti ir savam kieme tik tie deimantai turi ir savo skirtinga pavidala visi nori viska tureti iskarto neidedami didelio triuso, as neesu materialistas ir man uztenka ka gaunu dar ir kitiems padedu, nes tik duodams gali gauti su kaupu ir tai darau nesitikedamas, kad butent gausiu butent is to zmogaus kuriam darau gera, tas atlygis ateina visai netgi ir iskitu zmoniu, isvis kai ka daru nesitikiu jokio atlygio nes jeigu tikslai aukstesni uz atlygi jis ir taip ateina vieno ar kitokia forma, matau nesuprantate visatos desnigumu ir desniu tat padirbekit su svo vidumi ir bus kitaip, bet sunkiausia tai yra dirbti su savimi, o baksnoti ikita yra lengviausia…. man zemiski turtai nerupi kiek gaunu man uztenka, jei truksta prisiduriu, bet niekados neaimanuoju, kad taip galetu bunti anaip galetu buti problemu as nedarau, o jas spredziu, kad ju nebutu mesta isuki visada sutriuski atliktu darbu… kiti matyt laisve supranta daug babkiu, nusisamdomi tarnai kurie uz tus zmones nudirba visus darbu o savininkas tik babkias skaiciuoja uz pelna ir savo tustybe patenkina visokiais inoriais… 🙂

  • Valdas:

   Gero būdo esi Algi. Bet …

   Europos Sąjungos ūkio žmogaus veiklos sąlygos turi būti vienodos.
   Dabar gi (ES) Lietuvoje yra (nederamai) įteisinta baudžiavos laikams tinkanti priespaudos forma (su minimaliu 800 litų darbo užmokesčiu žmogui vargdieniui). Kokiu pagrindu mums yra primesta tokia bausmė? Kas (iš)drįsta primesti tautai kankinimą dirbtiniu skurdu te (susi)laukia deramo atpildo.

   Kad gyventi oriai Lietuvoje ir kiekvienas dirbantis žmogus pirmiausia turi (planuoti):
   – būti sotus;
   – būti apsirengęs (šiltai);
   – turėti (šiltus) namus savo šeimai.

   Dabar gi Lietuvoje žmogus vargdienis su įteisintu 800 litų darbo užmokesčiu gali pasirinkti tik vieną iš kelių labai gyvybiškai svarbių materijos dalykų.
   Tai yra, gali planuoti:
   – būti tik sotus;
   – būti nuogas;
   – būti benamis.
   Žmogus Lietuvoje su tokiom galimybėm yra neįgalus planuoti net šeimos, vaiko.
   Emigracija yra akivaizdus ženklas, bylojantis apie esamą betvarkę Lietuvoje.

 10. Algis:

  Tai cia labai paprastas dalykas, tai daroma specialiai, kad tokios valstybes kaip Lietuva butu nuskurdintos ir nupirktos, o gyventojus padarytu sveciais savoje valstybeje, geraiau buvo kol musu neistate i ta Europos sajunga buvo as ir gaunu minimuma, bet kaip ir buvau rases prisiduriu, kaip ir dauguma netinginciu zmoniu lygiai ta pati daro, bet dirbdamas dviejose mokyklose as stengiuos palaikyti su tu istaigu darbuotojais kuom siltesnius santykius (bendruomenisko tipo sandtykius), parodydamas, kad tik tokiu budu neatsizvelgiant pagal ranga galima kazkatais nuveikti ir nemazai nuveikti yr mintis, kad savam kraste reiktu ikurti Romuvos bendruomene… Tik emigruoti nereikia skubeti, oreikia ciupti ir tvarkytis savam kraste, onekapitala svecioms salims uzdirbti ir kaip dauguma nutauteje uzsieni ir dingsta kaip dumas… As mates 1996 metais kaip zmones viesuosiuose darbuose dirba 15 minuciu dirba 30 minuciu ruko gi zino, kad taip ar anaip jis ta minimuma gaus, bet kad is idejos padirbeti tai kur jau, seniunas stebejosi manim, kad dar tokiu zmoniu yr kaip as, kad daug darbu nuveikiu savo miestui, butu tokiu daugiau kaip as valstybe suklestetu, bet kaip dauguma tik verkslena ir skundziasi, veikti reikia, o ne skustis… 🙂 Kai toks bardakas yr yr gerai surengti plana ir padaryti tvarka, nebutinai isyk griebti valdzia uz gerkles, reikia pradedti nuo savo kiemo, kaimo miestelio bei miesto kuom daugiau kazkokiu bendruomeniu susikurs ir apsijungs tuom greiciau ir pertvarkysim visa reikala, tada valdziai nebebus kur dingti tures nori nenori pasikeisti…

 11. Valdas:

  Taip Algi. Labai gerų minčių užrašei čia.
  Pagarbiai

 12. tikras lietuvis:

  Tie, kurie paliko Lietuvą, yra nebe lietuviai.
  Taškas.
  Ir nebėra ko jų klausyti, nes jie dirba kitai šaliai ir įsilieja į kitas tautas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė