Rugsėjo 3 d. Panevėžyje suksis „Aukštaičių suktinis“ (0)

 508-to miesto gimtadienio ir Europos krepšinio čempionato proga rugsėjo 3 d. panevėžiečiai kviečia į „Aukštaičių suktinio“ šventę, kurioje bus plačiai pristatyta margo Aukštaitijos krašto etninė kultūra.

Laisvės aikštėje veiks Anykščių, Biržų, Kupiškio, Pakruojo, Pasvalio, Panevėžio miesto ir rajono, Radviliškio, Rokiškio, Zarasų savivaldybių kiemeliai, kur matysime šių kraštų tradicinius amatininkus, tautodailininkus, kulinarijos paveldo puoselėtojus, folkloro kolektyvus, pavienius muzikantus, šokėjus. „Aukštaičių suktinyje“ išvysime, kokius „deimančiukus“ –  vertingiausią savo krašto turtą – turi aukštaičiai.

Kieminėdami galėsime ne tik ragauti, bet ir įsigyti skaniausios aukštaitiškos duonos, balčiausių sūrių, saldžiausio medaus, aukščiausiai putojančio alaus. Galėsime ne tik grožėtis dailiais amatininkų dirbiniais, bet ir patys išsidrožti šaukštą, nusikalti laimės pasagą, nusipinti laumės juostą, pasisiūti nagines ar nusilipdyti puodą.

Kviesime rinkti geriausią Aukštaitijos muzikantą, mokytis šokti ne tik suktinį, bet kitus smagius aukštaitiškus šokius, dalyvauti Aukštaitijos ir kitų Lietuvos regionų tautinio kostiumo pristatyme. Šeimas kviesime į aukštaitiškų etninių vaikų žaidynių ar senovinių Valdovų rūmų loginių stalo žaidimų turnyrus, „Avilio“ teatro lėlių spektaklius.

Tiktai aukštaičių kiemeliuose galėsite pamatyti kupiškėnų vestuves, išgirsti anykštėnų giedamą A. Baranausko „Anykščių šilelį“, biržiečio aludario Žaldoko dėstomą alaus gamybos kelią, paklausyti uteniškių kanklių, kartu su anykštėnais dėlioti „gyvą“ gėlių kilimą, keliauti į praeitį su Rokiškio krašto grafais Tyzenhauzais, susipažinti su Saulės mūšio palikuonimis iš Pakruojo krašto, pamiklinti rankas kartu su Radviliškio darbščiaisiais amatininkais, su Panevėžio rajono tautodailininkais kurti skulptūrą Panevėžio miestui, su zarasiškiais linksmai groti Peterburgo armonikomis, pamatyti, kaip  Visagine gyvenantys rusai, totoriai, ukrainiečiai praturtina ne tik Aukštaitijos, bet ir visos Lietuvos kultūrą.

Kategorijos: Lietuvoje, Šventės | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė