Seime įvyks J.Narkevičiaus spaudos konferencija tautinių mažumų švietimo klausimu (audio) (tiesioginė transliacija nuo 12 val.) (5)

Jaroslavas Narkevičius | www.15min.lt

Jaroslavas Narkevičius

Rugpjūčio 31 d. 12 val.  Seimo spaudos konferencijų salėje įvyks Seimo nario Jaroslavo Narkevičiaus spaudos konferencija „Dėl tautinių mažumų švietimo“. Šių metų kovo 17 d. Seimas priėmė naujos redakcijos Švietimo įstatymą su pataisomis, kuriomis nustatoma, jog nuo šių metų rugsėjo pagrindinėse ir vidurinėse tautinių mažumų mokyklose, be privalomų lietuvių kalbos pamokų, lietuvių kalba vyks Lietuvos istorijos, geografijos bei pasaulio pažinimo pamokos. Priimtame įstatyme taip pat numatyta, kad bent 4 valandas per savaitę lietuviškai mokytis privalės ir ikimokyklinukai, o nuo 2013 m. bus suvienodintas valstybinės kalbos egzaminas lietuviškų ir tautinių mažumų mokyklų absolventams.

Šis įstatymas sukėlė ne tik nacionalistinės organizacijos – Lietuvos lenkų rinkimų akcijos (LLRA) įtūžį, bet ir papiktino kaimyninės valstybės politikus. Priėmus naująjį švietimo įstatymą LLRA narys J.Narkevičiaus replikavo:

Tą pačią dieną grupė seimo narių dėl šio J.Narkevičiaus išsišokimo išplatino pareiškimą kuriame išreiškė susirūpinimą dėl melagingu ir provokuojančių minėto Seimo nario išsakytų teiginių ir paparašė Etikos ir procedūrų komisijos (EPK) išnagrinėti ir įvertinti šį atvejį.

Kokį sprendimą priėmė EPK lieka neaišku.

Seimo nario J.Narkevičiaus spaudos konferencijos tiesioginę transliaciją galima bus stebėti internetu. Taip pat internetu galima bus užduoti ir klausimus.

Nuoroda į klausimų uždavimo sistemą rasite Seimo internetinėje svetainėje prie nuorodos į tiesioginę spaudos konferencijos transliaciją. Klausimai bus priimami ir į juos atsakoma spaudos konferencijos metu. Jei konferencijos metu bus nespėta atsakyti į kai kuriuos klausimus, tai į juos esant galimybei bus atsakyta el. paštu po spaudos konferencijos.

Šios ir kitos spaudos konferencijos garso įrašus galėsite rasti ir vėliau Seimo internetinėje svetainėje.

Spaudos konferencijos tiesioginę transliaciją internetu rugpjūčio 31 d. 12 val. galite stebėti spausdami ČIA.

Kategorijos: Lietuvoje, Politika ir ekonomika, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė