Tautinių mažumų mokyklų mokytojai gilino lituanistikos žinias (6)

Vilniuje buvo surengti metodiniai mokymai tautinių mažumų mokyklų mokytojams, kurie nuo šių mokslo metų pradžios lietuviškai mokys Lietuvos istorijos ir geografijos bei pilietiškumo pagrindų.  Taip pat vyko mokymai ir pradinių klasių mokytojams ir lituanistams. Seminaruose įgytos žinios turėtų padėti plėsti lietuvių kalbos mokytojų gebėjimus mokyti lietuvių kalbos ir literatūros 11-12 klasėse pagal vienodą programą tiek tautinių mažumų mokyklose tiek ir mokyklose kuriose mokoma lietuvių kalba.

Aukštųjų mokyklų dėstytojai su mokytojais diskutavo, kaip reiktų dirbti pagal atnaujintą programą, dalinosi literatūros mokymo patirtimi, aptarė teksto (literatūrinio rašinio, samprotavimo) kūrimo metodiką ir vertinimą.

Geografijos, istorijos, pilietiškumo pagrindų mokantys švietimo darbuotojai buvo mokomi pasirengti mokyti lietuvių kalba Lietuvos geografijos ir istorijos temas, pilietiškumo pagrindus. Seminarų programa buvo nukreipta į geografijos ir istorijos dalyko naujoves, ugdymo turinio planavimą, dalyko žinių gilinimą, sąvokų supratimą, taikant dvikalbio ugdymo metodikas.

Ugdymo plėtotės centre rugsėjo-spalio mėnesiais ketinama surengti valstybinės lietuvių kalbos kursus mokytojams, norintiems patobulinti lietuvių kalbos vartojimo įgūdžius ir pasirengti įgyti reikalingą trečią valstybinės lietuvių kalbos mokėjimo kategoriją, kurios terminas pratęstas iki 2012 m. rugpjūčio 31 d.

Liepos 1 d. įsigaliojus naujam Švietimo įstatymui, nuo šių mokslo metų pradinėse ir pagrindinėse mokyklose tautinės mažumos kalba stipriau bus mokoma lietuvių kalbos kaip dalyko. Taip pat visų Lietuvos mokyklų vienuoliktokai mokysis pagal tą pačią lietuvių kalbos ir literatūros bendrąją programą. Lietuviškai bus mokoma ir Lietuvos istorijos bei geografijos temų iš istorijos ir geografijos ugdymo programų bei pilietiškumo pagrindai. Visos kitos pamokos, kaip ir anksčiau, vyks tautinės mažumos gimtąja kalba, nebent tėvai ir vaikai pageidautų kai kurių dalykų mokytis lietuviškai.

Įgyvendinant naują Švietimo įstatymą, Vyriausybės nutarimu leista tautinių mažumų ir mišrių mokyklų mokiniams krepšelio lėšas dar padidinti 5 proc. – papildomoms lietuvių kalbos pamokoms, vadovėliams įsigyti, mokytojų kvalifikacijai kelti. Dabar šios mokyklos gaus 21 proc. didesnius krepšelius.

Kategorijos: Švietimas, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė