Ambicingi Islandijos energetiniai projektai – sektinas pavyzdys Lietuvai (2)

Lietuvos Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su Islandijos Ministre Pirmininke Johana Sigursdottir | president.lt nuotr.Šeštadienį, rugpjūčio 27 d. Reikjavike Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė, susitikusi su Islandijos Ministre Pirmininke Johana Sigursdottir, aptarė dvišalio bendradarbiavimo stiprinimo galimybes, aktualius NATO klausimus, Islandijos eurointegracijos procesą. Susitikime daug kalbėta apie alternatyviąją energetiką.

Prezidentės teigimu, jeigu Islandijos žmonės apsispręs siekti narystės ES, Lietuva pasirengusi padėti savo patirtimi ir žiniomis, o Lietuvai būtų labai naudinga Islandijos patirtis geoterminės energetikos srityje. Pasak šalies vadovės, Islandija yra pavyzdys, kad nedidelės valstybės gali labai sėkmingai ir išradingai panaudoti ribotus gamtinius resursus ir įvykdyti ambicingus energetinius projektus.

„Šiaurės šalys yra labai pažengusios vystant alternatyviąją energetiką. Islandija, būdama Europos ir Amerikos tektoninio lūžio zonoje, puikiai išnaudoja savo unikalią geologinę sandarą – geizerių teikiamą šilumą pritaiko geoterminei energijai išgauti. Tai pavyzdys Lietuvai, kaip išradingai ir efektyviai galima tvarkyti savo energetikos ūkį“, – sakė Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Prezidentė šiandien lankosi Helišeidi geoterminėje elektrinėje, kuri yra antra didžiausia tokio tipo elektrinė pasaulyje.

Prezidentės teigimu, Lietuva taip pat turi resursų plėtoti geoterminę energetiką, tačiau nepakankamai išnaudoja šią galimybę. Pasitelkus naujausias technologijas ir kitų šalių patirtį energijos gavybai, pasak Prezidentės, galėtų būti panaudoti Vakarų Lietuvoje esantys geoterminiai vandenys. Šiuo metu Lietuva turi tik nedidelių pajėgumų geoterminę elektrinę Klaipėdoje „Geoterma“.

Siekiant energetinės šalies nepriklausomybės, pasak šalies vadovės, privalome aktyviai dirbti visomis energetikos kryptimis  – skatinti elektros ir dujų rinkų liberalizaciją, kurti jungčių infrastruktūrą, vykdyti Visagino atominės elektrinės projektą, plėtoti atsinaujinančių energijos šaltinių, biokuro, atliekų deginimo sritis.

Prezidentės nuomone, šalies energetikos ūkio įvairovė mažina priklausomybę nuo monopolinių energijos tiekėjų, skatina konkurencingesnes ir vartotojams palankesnes kainas bei užkerta kelią energetiką naudoti kaip politinės įtakos įrankį.

Kategorijos: Energetika, Politika ir ekonomika, Užsienyje, Visi įrašai | Žymos: , , , , , .

2 komentarai

 1. Ku Klux Klan:

  ————
  Tai pavyzdys Lietuvai, kaip išradingai ir efektyviai galima tvarkyti savo energetikos ūkį“, – sakė Prezidentė Dalia Grybauskaitė.
  ————-

  aš ir galvoju, kodėl lyg šiol Lietuva neįkinkė savų geizerių, o vis perka rusiškas dujas. Vai tai tai kokia gi protinga ir įžvalgi mūsų prezidentė. Kaip jai nedašunta Lietuvai pavyzdžiu parodyti Kuveito ar kataro…

 2. tikras lietuvis:

  Štiša – jei pasakė gerą mintį, tai reikia palaikyti.
  Vardan tos, Lietuvos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė