Kauno sąjūdininkai išreiškė susirūpinimą dėl netvarkomų Lietuvos savanorių kapų (4)

Kaune Vilijos parke esančio nebaigto paminklo fragmentas

Kaune Vilijos parke esančio nebaigto paminklo fragmentas

Lietuvos Sąjūdžio Kauno tarybos pirmininkas Raimundas Kaminskas rugpjūčio 24 d. raštu kreipėsi į Seimo narę Vidą Mariją Čigriejienę ir Seimo narį Lietuvos Sąjūdžio pirmininką Rytą Kupčinską. Lietuvos Sąjūdžio Kauno tarybos vardu prašydamas padėti greičiau atstatyti bei sutvarkyti  Lietuvos savanorių, žuvusių už Lietuvos nepriklausomybę 1919-1920 m., kapus Vilijos parke Kaune, kad kauniečiai ir miesto svečiai galėtų tinkamai pagerbti žuvusių Lietuvos savanorių atminimą.

2010 m. Lietuva šventė 90-ties metų (1919-1920 m.) kovų už Lietuvos laisvę ir nepriklausomybę jubiliejų. Vien Kauno miesto savivaldybėje, buvusiose Kauno senosiose kapinėse, Vilijos parke (Juozapavičiaus pr.) gali būti palaidota apie šimtas savanorių, žuvusių 1919-1920 m. Savanorių kapų vietos ne visur tinkamai pagerbtos. Kaune, Vilijos parkelyje šiuo metu paminklas „Žuvusiems dėl Tėvynės“ su šūkiu „Garbė žuvusiems dėl Tėvynės“ nebaigtas atstatyti, apaugęs žolėmis, teršiama žuvusiųjų atminimo vieta.

Nuo 2009 m. R.Kaminskas ne kartą kreipėsi į įvairias valdžios institucijas su siūlymais įstatymų numatyta tvarka inicijuoti sovietmečiu sunaikintų Lietuvos savanorių, žuvusių už Lietuvos nepriklausomybę 1919-1920 m., kapų atstatymą ir jų nuolatinę priežiūrą. Prašymai tarpininkauti sprendžiant Lietuvos savanorių kapų sutvarkymo klausimus buvo išsiųsti Krašto apsaugos ministrei R.Juknevičienei, buvusiam Kauno miesto savivaldybės merui Andriui Kupčinskui; Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkui Arvydui Anušauskui, LR Ministrui pirmininkui Andriui Kubiliui, Lietuvos Respubliko Prezidentei Daliai Grybauskaitei.

„Lietuvos savanorių kapų sutvarkymas Kaune, paminklo „Žuvusiems dėl Tėvynės“ Vilijos parke atstatymas reikalauja ir finansinių išteklių, ir atsakingų asmenų politinės valios, – sako R.Kaminskas – Saugant tautos istorinę atmintį, pagerbiant Lietuvos savanorių, žuvusių už Lietuvos nepriklausomybę 1919-1920 m., atminimą, turime siekti, kad būtų atstatyti ir tinkamai prižiūrimi Lietuvos savanorių, kapai ne tik Kaune, bet ir visoje Lietuvoje”.

Kategorijos: Lietuvoje, Pilietinė visuomenė, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė