Rokas Radzevičius festivalyje „Mėnuo juodaragis“ pasirodys su… kankline gitara (0)

Grupė „Skylė“ muzikos ir  baltų kultūros festivalyje „Mėnuo Juodaragis“, vyksiančiame rugpjūčio 26-28 dienomis Zaraso ežero saloje, pirmą kartą koncertuos nauju muzikos instrumentu – kankline gitara.

„Baltiški įvaizdžiai, mitologija yra vienas iš pagrindinių mūsų kūrybos įkvėpimo šaltinių. Tai ypatingai išryškėjo paskutiniuose albumuose „Povandeninės kronikos“ ir „Broliai“, kur kertinės baltiškos tiesos, subtili baltiška pasaulėjauta  prabilo šiuolaikiškos poezijos ir muzikos formos lūpomis. Įkvėpimo paieškos etnokultūroje paskatino dar vieną šelmišką mintį – pabandyti sujungti lietuvių etninio tapatumo simbolį – kankles su gitara“, – sako grupės vadovas Rokas Radzevičius.

Po gerą pusmetį trukusių paieškų ir eksperimentų gimė naujas instrumentas – kanklinė gitara. Jas kuriant bendradarbiauta su dviem meistrais – gitarų specialistu aukštaičiu ir autentiškų kanklių meistru žemaičiu.  Naują instrumentą savo mylimos žmonos Aistės Smilgevičiūtės garbei R.Radzevičius pavadino „Smilga“.

Simboliška tai, kad pirmas grupės „Skylė“ pasirodymas gausiam klausytojų ratui su „Smilga”  įvyks būtent baltų kultūrai skirtame festivalyje „Mėnuo Juodaragis“. Festivalio žiūrovai pirmieji galės įvertinti naujo instrumento skambesį  įsimintiniausiose  Aistės Smilgevičiūtės ir grupės „Skylė“  dainose iš paskutinių dviejų albumų.

Kategorijos: Lietuvoje, Menas, Visi įrašai | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė