Baltijos kelias paminėtas ir Londone (video, nuotraukos) (6)

Rugpjūčio 21 d. sekmadienį Londono Haid parke buvo surengtas Baltijos kelio minėjimas.  Šventę surengė Lietuvių, Latvių ir Estų jaunimas. Visi sustoję į darnų ratą ratą ir susikibę už rankų vieningai trimis kalbomis sudainavo Baltijos kelio daina „Jau bunda Baltija“, kuri pirmą kartą nuskambėjo 1989 m. rugpjūčio 23 d. visų trijų Baltijos seserų vaikams susikibus už rankų palei Baltijos jūros pakrantę.

Šis vienijantis renginys šiais metais buvo surengtas bendromis organizacijų „Veritas London Lithuanians“ ir „Jungtinės Karalystės Lietuvių Jaunimo Sajunga” jėgomis. Jaunimo sąjunga Baltijos kelio minėjimą rengia jau trečius metus iš eilės.

Minėjime plevėsavo tautinės Lietuvos, Latvijos ir Estijos vėliavos, buvo surengtos ir draugiškos suneštinės vaišės čia pat ant parko žolės.

„Norime suburti į užsienį išvykusius Lietuvius, taip pat palaikyti kiek įmanoma glaudesnį ryšį su savo sesių – Latvijos ir Estijos vaikais, nes tik vienybėje – mūsų stiprybė, nes tik bendrame susitelkime – mūsų neįveikiamumas. Taip pat norime drąsinti Lietuvybę bei pakviesti viso pasaulio Lietuvius saugoti, tausoti ir kovoti už savo tautiškumą!“ – sako Donatas Golubevas, vienas iš šventės rengėjų.

httpv://youtu.be/8ItbI8H8nCg
Video autorius: Andrius Kasparavičius

Kategorijos: Užsienio lietuviai, Užsienyje, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė