Nors lenkų ekstremistų veiksmus Punske pasmerkė Lenkijos URM ir Lietuvos premjeras, tačiau išpuoliai tęsiasi (video) (13)

„Fašizmas nepraeis – jis atvažiuos!“ – įrašas FALANGA grupuotės plakate | www.falanga.boo.pl. nuotr.

„Fašizmas nepraeis – jis atvažiuos!“ | www.falanga.boo.pl. nuotr.

Lenkų ekstremistų išpuolius Punske pasmerkė Lenkijos URM ir Lietuvos premjeras A.Kubilius

Vakar, rugpjūčio 22 d. Lenkijos užsienio reikalų ministerija pasmerkė lietivių etninėse žemėse Punske lenkų ekstremistų įvykdytus išpuolius prieš lietuviškus užrašus ir pranešė, kad bus imtasi priemonių, ieškant kaltininkų bei atlyginant padarytą žalą.

Rugpjūčio 21–22 naktį Punsko savivaldybėje, Lenkijoje, raudonos ir baltos spalvos dažais buvo užtepti ir lenkų nacionalistų organizacijos ženklai išpaišyti lietuviški miestelių ir kaimų pavadinimai. Taip pat buvo išniekintas prie „Punsko užeigos“ esantis paminklas, skirtas lietuvių klojimo teatro 100-osioms metinėms.

Lenkijos URM šiuos veiksmus pavadino „chuliganišku išpuoliu“. Lenkijos URM interneto svetainėje paskelbtame pareiškime rašoma:

„Užsienio reikalų ministerija smerkia chuliganišką išpuolį, kuomet užrašai lietuvių kalba buvo uždažyti Punsko valsčiuje, kuriame reikšmingą gyventojų dalį sudaro Lenkijos piliečiai, priklausantys lietuvių mažumai. Atitinkamos valdžios struktūros imasi veiksmų, siekiant išaiškinti kaltininkus ir atitaisyti žalą.

Norime pabrėžti, kad Lenkijos Respublikoje tautinės mažumos savo gyvenamose vietovėse turi teisę statyti dvikalbius ženklus. Užrašų mažumos kalba uždažymas arba, pavyzdžiui, lentelių su dvikalbiais gatvių pavadinimais nuplėšimas yra neleistinas vandalizmo aktas, kuris ne vien pažeidžia Lenkijos įstatymus, bet ir kenkia demokratinių valstybių visuotinai priimtoms normoms”, – rašoma pranešime.

Antradienį, rugpjūčio 23 d. Lenkų ekstremistų veiksmus pasmerkė ir Lietuvos premjeras Andrius Kubilius įvertinęs juos kaip šiurkštų tautinės nesantaikos kurstymą.

„Jaučiu savo asmeninę pareigą kategoriškai smerkti bet kokį tautinės nesantaikos kurstymą čia, Lietuvoje. Tikiu, kad Lenkijos valdžia elgsis taip pat, nes tai, ką matėme vakar televizijos reportažuose iš Punsko, yra ne kas kita kaip tautinės nesantaikos kurstymas ir labai šiurkštus“,– interviu Lietuvos radijui kalbėjo premjeras.

Tuo tarpu lenkų šovinistų ekstremistiniai išpuoliai tęsiasi. Šiandien, rugpjūčio 23 d. ryte punskas.pl išplatino žiną, kad lenkų ekstremistų pasikėsinimai prieš Seinijos lietuvius ir jų kultūrinį bei literatūrinį paveldą tęsiasi.

Rugpjūčio 22–23 naktį vėl imtasi chuliganiškų veiksmų – Bubelių kaime lietuvių literatūros klasiko poeto Albino Žukausko tėviškėje buvo išniekintas statomas paminklinis akmuo, skirtas poeto 100-osioms metinėms.

Manoma, kad išpuolis gali būt susijęs su lenkų organizacija „Falanga“, nes ant išniekinto lietuvių klojimo teatro 100-osioms metinėms skirto paminklo dažais išpurkštas būtent šios organizacijos pavadinimas ir jos ženklas. „Falanga“ vadinosi anksčiau veikusi radikali dešinioji lenkų nacionalistinė organizacija. Kalaviją laikanti ranka – šios organizacijos simbolis.

Nors oficialiai šį ekstremistinė organizacija buvo uždaryta dar 1939 metais, bet jos pasekėjai veikia iki šiol – falanga.boo.pl.

httpv://youtu.be/Zrl3U_BsPis

„Ši idėja suteikia sparnus“ – įrašas FALANGA grupuotės plakate | www.falanga.boo.pl. nuotr.

„Ši idėja suteikia sparnus“ – įrašas FALANGA grupuotės plakate | www.falanga.boo.pl. nuotr.

FALANGA grupuotės ženklas nuterliotas ant išniekinto lietuvių klojimo teatro 100-osioms metinėms skirto paminklo

FALANGA grupuotės ženklas nuterliotas ant išniekinto lietuvių klojimo teatro 100-osioms metinėms skirto paminklo

Kategorijos: Baltų žemėse, Lietuvos repolonizacijai – ne!, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė