Lenkijos ekstremistai vėl pasikėsino prieš Seinijos lietuvius (7)

Šiandien, rugpjūčio 23 d. ryte punskas.pl išplatino žiną, kad lenkų ekstremistų pasikėsinimai prieš Seinijos lietuvius ir jų kultūrinį bei literatūrinį paveldą tęsiasi.

Kaip buvo rašyta vakar, rugpjūčio 21–22 naktį Punsko valsčiaus miestelio ir kaimų lentos buvo uždažytos baltais ir raudonais dažais, išniekintas prie „Punsko užeigos“ esantis paminklas, skirtas lietuvių klojimo teatro 100-osioms metinėms.

Rugpjūčio 22–23 naktį vėl imtasi chuliganiškų veiksmų – Bubelių kaime lietuvių literatūros klasiko poeto Albino Žukausko tėviškėje buvo išniekintas statomas paminklinis akmuo, skirtas poeto 100-osioms metinėms. Vos prieš keletą dienų įmontuota paminklinė lenta šią naktį buvo sudaužyta ir apipilta raudonais dažais. Dažais subjaurotas ir akmuo.

Apie pasikėsinimą pranešta Seinų apskrities valdžiai, policijai bei Lietuvos Respublikos konsului Seinuose Liudvikui Milašiui.

Kam galėjo trukdyti paminklinėje lentoje iškaltas poeto bubelioko trieilis:

„Pavasarėjant norisi pabūti Bubeliuose,
Pasirymoti Paukščių Kelio nuosklandose,
Sutikti gražią šventę: alksnio iš numirusių prisikėlimą…“

bei informacija „Poeto Albino Žukausko gimtinė“?

Paminklinio akmens statymu rūpinosi Lietuvos rašytojų sąjunga ir Punsko „Aušros“ leidykla. Projekto iniciatyvinėje grupėje yra daug žymių Lietuvos literatūros ir meno žmonių bei Lenkijos lietuvių veikėjų.

100-osioms poeto gimimo metinėms paminėti buvo planuota sutvarkyti sodybvietę, name įrengti ekspoziciją, pastatyti paminklinį akmenį, išleisti eilėraščių rinktinę lietuvių ir lenkų kalbomis, rinktinius raštus, sukurti ir atidengti memorialinę lentą prie namo Liubarto gatvėje Vilniuje, kuriame poetas ilgą laiką gyveno.

Lėšas Albino Žukausko atminimo įamžinimui Bubeliuose kaupė Lietuvos rašytojų sąjungos Literatūros fondas.

Kategorijos: Baltų žemėse, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė