Lenkijos ekstremistai Punske išniekino lietuviškus užrašus ir lietuvišką paminklą (nuotraukos, video) (40)

Rugpjūčio 21–22 naktį Punsko savivaldybėje,  Lenkijoje, raudonos ir baltos spalvos dažais  buvo užtepti ir lenkų nacionalistų organizacijos ženklai išpaišyti lietuviški miestelių ir kaimų pavadinimai. Taip pat buvo išniekintas prie „Punsko užeigos“ esantis paminklas, skirtas lietuvių klojimo teatro 100-osioms metinėms.

Apie šį incidentą papasakojo Punsko valsčiaus viršaitis Vytautas Liškauskas. Punsko valsčiaus vadovas mano, kad tai ne vandalizmo aktas, bet rimtai suplanuotas lenkų nacionalistinių ir fašistinių organizacijų išpuolis prieš Lenkijoje gyvenančius lietuvius.

Viršaitis atkreipė dėmesį, kad išpuolis gali būt susijęs su lenkų organizacija „Falanga“, nes ant išniekinto paminklo dažais išpurkštas būtent šios organizacijos pavadinimas ir jos ženklas. „Falanga“ vadinosi anksčiau veikusi radikali dešinioji lenkų nacionalistinė organizacija. Kalaviją laikanti ranka – šios organizacijos simbolis.

„Falanga“ organizacijos narių šaudymo pratybos | falanga.boo.pl nuotr.

„Falanga“ organizacijos narių šaudymo pratybos | falanga.boo.pl nuotr.

Organizacija oficialiai buvo uždaryta dar 1939 metais, bet interneto svetainėje falanga.boo.pl skelbiama, kad ji veikia iki šiol.

httpv://www.youtube.com/watch?v=oaigVgOHhQw&feature=player_embedded

2008 m. rudenį Lenkijoje panašiai buvo išsityčiota ir iš vokiškų užrašų. Tuomet „Falanga“ organizacijos nariai gindamiesi kaltino pačias vokiečių mažumas už pinigus užsakius  šiuos išpuolius.

Išniekinti vokiški užrašai Lenkijoje 2008 m. rugsėjo menesį | nto.pl nuotr.

Išniekinti vokiški užrašai Lenkijoje 2008 m. rugsėjo menesį | nto.pl nuotr.

Pastaruoju metu Lenkijoje gyvenantys lietuviai sulaukia ir oficialių Lenkijos institucijų spaudimo. Neseniai buvo nuspręstą nutraukti lietuviškų laidų transliacijas Balstogės televizijoje.

Pasirodo, kad nuo rugsėjo 5 dienos ketinama visiškai nutraukti lietuviškų laidų („Lietuvių panoramos“) transliaciją Balstogės televizijoje.

Lenkijos lietuviai protestuoja prieš tokį sprendimą. Rugpjūčio 18 dieną buvo išsiųstas raštas Šalies radiofonijos ir televizijos tarybos pirmininkui Janui Dvorakui, rugpjūčio 29 dieną planuojama surengti protesto akciją prie Balstogės TV būstinės.

httpv://youtu.be/ops5usrJuFI

Lietuvos ambasados Lenkijoje interneto svetainėje rašoma, kad Lenkijoje šiuo metu yra apie 15 tūkst. lietuvių kilmės gyventojų. Netoli Lietuvos sienos esančioje Punsko savivaldybėje lietuviai sudaro apie 80 proc. gyventojų.

Parengta pagal punskas.pl ir kitų šaltinių informaciją

Kategorijos: Baltų žemėse, Lietuvos repolonizacijai – ne!, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė