Latvija švenčia nepriklausomybės 20-metį (video) (4)

Latvijos Prezidentas su žmona padeda gėles prie laisvės paminklo | 21augusts.lv nuotr.Sekmadienis, rugpjūčio 21 d. Latvija mini dvidešimtąsias nepriklausomybės atkūrimo metines.

Šia proga Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasveikino Latvijos vadovą Andrį Berzinį ir šios šalies žmones.

„Savo ir visos Lietuvos vardu nuoširdžiai sveikinu Latvijos nepriklausomybės atkūrimo dienos proga. Prieš dvidešimt metų mūsų trijų broliškų tautų – lietuvių, latvių ir estų – bendra kova už laisvę leido atkurti mūsų šalių nepriklausomybę, baigė daugelį dešimtmečių trukusią neteisėtą okupaciją ir sudarė sąlygas grįžti į Europos šalių šeimą“, – rašoma Lietuvos vadovės sveikinimo laiške Latvijos Prezidentui.

Prezidentė pabrėžė tikinti, kad šie atmintyje gyvai išliekantys įvykiai paskatins toliau stiprinti demokratinius Baltijos šalių valstybingumo pamatus bei siekti kuo glaudesnio tarpusavio supratimo ir bendradarbiavimo.

Latvijos Nepriklausomybės atkūrimo dvidešimtmečio renginiuose Lietuvą atstovauja Lietuvos Seimo pirmininkė Irena Degutienė.

I.Degutienė padėjo gėlių prie Laisvės paminklo Rygos centre, klausėsi iškilmingo koncerto Latvijos nacionaliniame teatre.

Lietuvos parlamento vadovė taip pat dalyvaus medelių sodinimo ceremonijoje prie Latvijos Saeimos pastato.

Anot I.Degutienės, Lietuvą ir Latviją sieja glaudūs istoriniai bei dvišaliai ryšiai, kurie ypač sustiprėjo per pastaruosius du dešimtmečius.

„Lietuvos žmonės iki šiol prisimena lemtingąjį 1991 metų rugpjūtį, kai visų akys krypo ne tik į Maskvoje vykusį pučą, bet ir į kaimyninę Latviją, kuri tomis dienomis nusprendė galutinai atkurti ir įtvirtinti savo nepriklausomybę, žengti dažnai nelengvu, tačiau vieninteliu įmanomu laisvės keliu“, – kalbėjo I.Degutienė.

„Šiomis dienomis vėl džiaugėmės su mūsų broliukais latviais ir sveikiname visus, kurie per du dešimtmečius negailėjo asmeninių jėgų kurdami stiprią, nepriklausomą, demokratinę Latvijos Respubliką“, – teigė ji.

1991 m. paskelbus nepriklausomybę, Latvija tapo Jungtinių Tautų ir 1992 m. Tarptautinio valiutos fondo nare. 1993 m. atkūrus 1922 m. konstituciją, pirmuoju prezidentu buvo išrinktas Guntis Ulmanis. 1994 m. pradėta NATO Partnerystė taikos labui programa. Latvijai tapus Europos vadovų tarybos nare, šalis tapo ES ir NATO narystės kandidate.

Latvija buvo pirmoji iš trijų Baltijos valstybių, kuri buvo priimta į Pasaulio prekybos organizaciją. 1999 m. pabaigoje Helsinkyje Europos Sąjungos vyriausybių vadovai pakvietė Latviją pradėti derybas dėl prisijungimo prie Europos Sąjungos. 2004 m. balandžio 2 d. Latvija tapo NATO, o gegužės 1-ąją, kartu su Lietuva ir Estija, ES nare.

Prieš 20 metų:

Šiandien:

httpv://youtu.be/LGdWDj-Pclg
Kategorijos: Baltų žemėse, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė