Teatras „Cezario grupė” pristato lietuvių mitologijos pradžiamokslį vaikams (3)

Mitologinė Saulė | dailininkas V.Kašinskas

Mitologinė Saulė | dailininkas V.Kašinskas

2011 rugsėjo 17 diena, 12 val. Vilniuje, Menų spaustuvės juodojoje salėje (Šiltadaržio g. 6) Teatras „Cezario grupė” pristatys spektaklį vaikams „LAI LAI LAI. Mitologijos pradžiamokslis“.

Teatras „Cezario grupė” sumanė padaryti tai ko niekas nėra dar padaręs – patraukliu ir žaismingu būdu vaikams perteikti lietuvių mitologijos pasaulį, kuriame gausu vaikams įdomių ir patrauklių stebuklingų veikėjų.

Spektaklis vaikams iki septynerių metų „LAI LAI LAI. Mitologijos pradžiamokslis“ tai paveldą ir naujoviškumą jungiantis kūrinys pagal Jono Basanavičiaus „Iš gyvenimo vėlių bei velnių” ir „Lietuviškos pasakos įvairios”, Marijos Gimbutienės „Senovės lietuvių deivės ir dievai”, Norberto Vėliaus paskelbtą tautosaką bei mokslinius darbus, Gintaro Beresnevičiaus „Lietuvių religija ir mitologija”.

Teatras „Cezario grupė” siekė sukurti spektaklį, į kurį su savo vaikais mielai ateitų visa šeima ir  mažieji  turėtų progą atrasti ne tik mitologijos, bet ir paties teatro pasaulį.

Lietuvių mitologija yra nepaprastai dėkinga sritis teatrui ir ypač vaikų teatrui. Šiuolaikiniai tėvai, dažnu atveju, nėra perėmę nei tautosakos, nei lietuviškų papročių visumos iš savo tėvų. Tad ir savo vaikams neturi ką perduoti. Lietuviška švietimo sistema taip pat nebeugdo vaikų mąstymo ir kūrybiškumo savos lietuviškos mitologijos pagrindais.

Tad jei reiškiame savo mintis apie meilę pasitelkiame deivės Veneros vaizdinį, jei švenčiame vandens šventę tai iš ežero ar jūros visuomet lenda pusnuogis Neptūnas, jei ieškome kūrybiškumo – šaukiamės Mūzų, Pegaso, jei trokštame sėkmės – kliaujamės Fortūna…. Tartum nė nebūtų mūsų lietuviškų: Mildos, Perkūno, Vėlino, Bangpūčio, Ežerinio, Arkliuko kupriuko, Laimų ir kitų dievų ir deivių bei mitinių būtybių…

Todėl nepaprastai svarbu ir sveikintina yra tai, kad „Cezario grupė”ėmėsi lietuvių mitologijos pradžiamokslio. Jo trūksta, ne tik vaikams, bet ir mums suaugusiems augintiems ir tebeauginamiems tolimų kultūrų ir svečių šalių bei tautų mitologijos pagrindais. Gal todėl ir apleidžiame Lietuvą ieškodami laimės paukščių tose šalyse kurių mitologinio pasaulio vaizdiniais buvo maitinamos mūsų sielos?

Bilietus į spektaklšį platina „Tiketa“.

Kategorijos: Lietuvoje, Menas, Visi įrašai | Žymos: , , , .

3 komentarai

  1. Luotinykas:

    Vėlinas? Čia bene dar viena religinė reforma?

  2. abc:

    nuostabu ,saunu..ir siais laikais stipru..idomu ka pasakytu Bumblauskas,kuris galvoja,kad lietuviai yra lenkai….aciu rezisieriau ,butinai ateisim ir pareklamuosim visiem…nuosirdus aciu..

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė