A.Kubilius tautinio jaunimo neatsiprašys: šmeižtas yra apšmeižtųjų problema (9)

LTJS stovykla "Mūsų šaknys - baltai"

LTJS stovykla "Mūsų šaknys - baltai"

Šiandien, duodamas interviu Žinių radijui, ministras pirmininkas Andrius Kubilius, ne tik laidė rasistinio pobūdžio sąmojus apie maorius ir kengūras Naujoje Zelandijoje, bet ir dar kartą užsipuolė tautinio jaunimo stovyklos Dieveniškėse organizatorius dėl neva „dviprasmiškų“ lozungų naudojimo. Atsakydamas į Žinių radijo klausytojo klausimą, ar nesiruošia paneigti jo pranešime spaudai pareikštos tikrovės neatitinkančios informacijos apie šią stovyklą, A. Kubilius teigė, kad, nors pareiškimas padarytas jo atostogų metu, jis tikrai atidžiai sekė visą situaciją ir į ją esą tinkamai reagavo ir viešai, ir neviešai.

Esą situacija Dieveniškių stovykloje, „kaip tai buvo aprašyta spaudoje, iš tikrųjų kėlė labai dviprasmiškų minčių ir todėl aš manyčiau, kad jauni žmonės, siekiantys demonstruoti savo patriotizmą ir meilę Lietuvai, turėtų labai rimtai pagalvoti, ar kai kurie jų šūkiai, kai kurie jų lozungai, skambantys labai dviprasmiškai ir kuriuos galima interpretuoti kaip pasisakymą prieš kitas tautines etnines grupes Lietuvoje, ar jie yra tinkami, ar jie atitinka Lietuvos konstitucinę dvasią, ir ar jie atitinka tą meilės ir rūpesčio Lietuvai reikalą, kurį bandoma afišuoti kaip labai gražų ir skaidrų“.

Laidos vedėjo Aurimo Perednio paklaustas, ar spauda tikrai galima pasitikėti šimtu procentų, A. Kubilius atsakė, kad jis pats nebuvo Dieveniškėse ir turėjo „galimybę spręsti apie tai, kaip vyko pati stovykla tik pagal tai, kaip buvo aprašyta spaudoje. O jeigu spauda kuriuos nors dviprasmiškus stovykloje matytus lozungus ar pasakymus suprato taip, kaip jinai suprato, tai yra ne tiktai spaudos problema, bet ir stovyklos organizatorių problema“.

Jau anksčiau buvo skelbta, kad jokių dviprasmiškų lozungų stovykloje nebuvo. Lietuvių tautinio jaunimo sąjungos surengtoje stovykloje „Mūsų šaknys – baltai“ drauge su lietuviais ir latviais dalyvavo ir apie trečdalis dalyvių iš vietinio lenkakalbio jaunimo. Stovyklos taisyklėse siūlyta muilu išsiplauti burnas tiems, kurie vartos bet kuria kalba ištartus keiksmažodžius, o ne kalbantiems slavų ar germanų kalbomis, kaip buvo teigiama ministro pirmininko pareiškime, kuriame, be to, lietuvių tautinis jaunimas netiesiogiai susietas net su A. Breiviko įvykdytomis žudynėmis Norvegijoje. Už šį pareiškimą A. Kubilius susilaukė Rusijos užsienio reikalų ministerijos pagyrų. Pastaroji taip pat pažymėjo, kad A. Kubiliaus pareiškime išdėstyti faktai esą siejasi ir su pastaruoju metu pasireiškiančiu noru „peržiūrėti Antrojo pasaulinio karo rezultatus“.

Analogišką atsakymą A. Kubilius šiandien pateikė ir atsakydamas į oficialų Seimo nario Gintaro Songailos paklausimą. G. Songaila šiandien išsiuntė A. Kubiliui pakartotinį paklausimą, kuriame, be kita ko, klausia, ar A. Kubilius supranta, kad tokie jo pareiškimai gali turėti neigiamų pasekmių Lietuvos piliečiams ir pačiai valstybei?

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė