Steigiamas Nacionalinis fizinių ir technologijos mokslų centras (0)

Vilniaus universitetas kartu su partneriais – Vilniaus Gedimino technikos universitetu ir Fizinių ir technologijos mokslų centru, kurį sudaro Fizikos institutas, Chemijos institutas ir Puslaidininkių fizikos institutas, Vilniuje, Saulėtekyje, steigia Nacionalinį fizinių
ir technologijos mokslų centrą. Šio projekto įgyvendinimui 2011 m. rugpjūčio 10 d. pritarė Europos Komisija.

Šio didelės apimties projekto statusą turinčio projekto tikslas – modernios technologinės infrastruktūros sukūrimas Lietuvoje ir šalies mokslininkų aprūpinimas šiuolaikine tyrimo aparatūra. Pasak projekto „Nacionalinio fizinių ir technologijos mokslų centro sukūrimas“ vadovo, profesoriaus Gintaro Valušio, naujajame centre daugiausia dėmesio bus skiriama lazerių ir šviesos technologijoms, medžiagotyrai ir nanotechnologijoms, puslaidininkių fizikai ir elektronikai.

Nacionaliniame fizinių ir technologijos mokslų centre taip pat bus įkurtas modernus technologinis modulis, skirtas naujų medžiagų auginimui, charakterizavimui bei apdorojimui. Centre veiks 24 atviros prieigos laboratorijos, aprūpintos nauja šiuolaikine įranga. Planuojama, kad centras duris atvers jau 2014 m.

Kategorijos: Lietuvoje, Mokslas, Mokslo darbai, Mokslo naujienos, Naujienos, Technika ir technologijos, Visi įrašai.
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė