Seimo narys S.Stoma dėl baltarusių išdavimo kreipėsi į Vyriausiąją tarnybinės etikos komisiją (1)

Saulius Stoma

Saulius Stoma

Trečiadienį, rugpjūčio 17 d. Seimo narys Saulius Stoma kreipėsi į Vyriausiąją tarnybinės etikos komisiją dėl galimo Teisingumo ministerijos Tarptautinės teisės departamento direktorės Aušros Bernotienės viešųjų ir privačiųjų interesų konflikto Baltarusijos disidentų išdavimo skandale.

„Gavau neraminančios informacijos, kad A. Bernotienės, pasirašiusios kreipimąsi į teismą, sutuoktinis advokatas Egidijus Bernotas turi verslo interesų Baltarusijoje ir gali būti priklausomas nuo šios autoritarinės valstybės pareigūnų. Jis 2008 m. inicijavo advokatų kontoros veiklos plėtrą į Baltarusiją ir yra atsakingas už biuro šioje šalyje veiklą. Taigi jo ryšiai su Baltarusijos teisine sistema yra akivaizdūs. Tokiame kontekste Baltarusijos disidentų išdavimas autoritariniam režimui atrodo dar baisiau. Kyla įtarimų, kad tai buvo net ne aplaidumas ar nekompetencija, o nusikalstamas savanaudiškumas. Siekdamas, kad būtų atliktas tyrimas, ir kreipiausi į Vyriausiąją tarnybinės etikos komisiją.“, – sako Seimo narys S. Stoma.

Pasak parlamentaro, tai nenuima politinės atsakomybės nuo kitų šio skandalo veikėjų. „Dabartinėje situacijoje mūsų valstybės ir kiekvieno sąmoningo jos piliečio pareiga padaryti viską, kad dėl Lietuvos kaltės nenukentėtų nei vienas Baltarusijos disidentas. Ir visų pirma mes turime padaryti viską, kad būtų išlaisvintas A. Beliackis, nes jo suėmimas gula ant mūsų sąžinės,“ – sako Seimo narys.

Trečiadienį, rugpjūčio 17 d., Lietuvos Respublikos Prezidento spaudos tarnyba pranešę, kad dėl Baltarusijos opozicijos atstovo A.Beliackio finansinių duomenų perdavimo Baltarusijai Prezidentė Dalia Grybauskaitė rugpjūčio 18 d. 11 val. kviečia Teisingumo ministrą Remigijų Šimašių pokalbiui.

Antradienį, rugpjūčio 16 d. dėl panašios situacijos Lenkijoje, šalies generalinis prokuroras paskelbė atleidęs du prokurorus, prisidėjusius prie informacijos apie iškilaus žmogaus teisių gynėjo A.Beliackio bankines sąskaitas perdavimo Baltarusijai.

Baltarusijos teisių gynimo centro „Vesna“ vadovas A.Beliackis buvo suimtas rugpjūčio 4 dieną ir apkaltintas vengus mokėti mokesčius ir tuo padarius žalos itin stambiu mastu.

Minsko teigimu, pajamų, kurių A.Beliackis nenurodė mokesčių deklaracijose ir kurios turi būti apmokestintos, sumą sudarė daugiau kaip 1 mlrd. Baltarusijos rublių, o „Vesna“ vadovas nesumokėjo 143,7 mln. Baltarusijos rublių mokesčių.

„Vesna“ atstovai teigia, kad organizacija buvo priversta atidaryti sąskaitas Lenkijoje ir Lietuvoje, kad galėtų naudotis donorų jai skiriamais pinigais, nes pagal Baltarusijoje galiojančius įstatymus negali kitaip gauti lėšų, reikalingų teisinei pagalbai dėl politinių įsitikinimų nukentėjusiems asmenims.

Šiuo metu A.Beliackis yra Minsko 1-ajame tardymo izoliatoriuje, jam gresia 7 metai nelaisvės.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė